Video

Who orgasms most and least, and why

An ever increasing number of studies are revealing insight into the “climax crevice,” which alludes to how men climax amid sex more much of the time than ladies. In any case, why does this sex crevice exist, and what should be possible to accomplish climax equity? All things considered, around 40% of ladies experience sexual […]

The post Who orgasms most and least, and why appeared first on albagrafi.


Zgjedhjet ngrejnë në këmbë policinë e shtetit, gjysma e efektivëve të Tiranës e Durrësit në Kavajë

Zgjedhjet e parakohshme që pritet të zhvillohen këtë të diel, për kryetarin e ri të Bashkisë së Kavajës, kanë bërë që Policia e Shtetit të kalojë në gatishmëri Nr.1. Televizioni Klan ka mësuar se të gjithë efektivët e Policisë së Shtetit, në të gjithë vendin pritet të jenë në gatishmëri dhe në vendet e tyre […]

The post Zgjedhjet ngrejnë në këmbë policinë e shtetit, gjysma e efektivëve të Tiranës e Durrësit në Kavajë appeared first on albagrafi.


A e patë mrekullinë tek Sheshi ‘Nënë Tereza’… (Foto)

Sheshi ‘Nënë Tereza’ prej ditës së djeshme ka pamjen e një Si’xhadeje. Ky është një projekt i realizuar nga studentët dhe të rinjtë. Kjo vepër është realizuar duke mbajtur parasysh traditën dhe artin e të parëve. Si’xhadja përmban  motive të Shëngjergjit. Gjithë kjo punë që mori rreth 18 orë bëhet në kuadër të mikëpritjes se artistëve […]

The post A e patë mrekullinë tek Sheshi ‘Nënë Tereza’… (Foto) appeared first on albagrafi.


Ç’ndodhi në çadër kur Rama njoftoi shtyrjen e zgjedhjeve në Kavajë (VIDEO)

Protestuesit në çadrën e PD-së e kanë pritur me ovacione të mëdha lajmin e tërheqjes së PS-së nga zgjedhjet në Kavajë. Në çadër kanë shpërthyer në festë pas tërheqjës së PS-së nga zgjedhjet atje. Po kështu, pritet që atje të mbërrijë dhe kreu i PD-së, ku do të mbajë një fjalim

The post Ç’ndodhi në çadër kur Rama njoftoi shtyrjen e zgjedhjeve në Kavajë (VIDEO) appeared first on albagrafi.


Mediat ruse spekulojnë për dy figura të njohura që do të angazhohen në bisedimet Kosovë-Serbi

Tash pas mediave serbe, edhe ato ruse kanë filluar të merren goxha shumë me Kosovën. Sputnik’u rus, ka publikuar një artikull, ku pretendon se ish negocatori statusit të Kosovës, ish presidenti Finlandez Marti Ahtisari, dhe ish sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright, do të bëhen pjesë e ekipit negociator të Kosovës, në bisedimet me Serbinë. […]

The post Mediat ruse spekulojnë për dy figura të njohura që do të angazhohen në bisedimet Kosovë-Serbi appeared first on albagrafi.


Mustafa nënshkruan memorandum bashkëpunimi me BERZH

Kryeministri Isa Mustafa dhe Presidenti i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Suma Chakrabarti, kanë nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi për mbështetjen e sektorit privat. Kryeministri Mustafa e vlerësoi lartë rëndësinë e nënshkrimit të këtij memorandumi dhe përkrahjen e deritashme të BERZH-it për Kosovën, duke përfshirë sektorin privat. “Kemi nevojë që sektorin privat të biznesit ta […]

The post Mustafa nënshkruan memorandum bashkëpunimi me BERZH appeared first on albagrafi.


Vritet një ushtar amerikan në Somali

Ushtria amerikane tha se një shërbyes i saj është vrarë në Somali, gjatë një operacioni kundër grupit ekstremist Al Shabab. Në deklaratë thuhet se ushtari është vrarë të premten, pranë Barit, rreth 65 kilometra në perëndim të kryeqytetit Mogadishu. “Forcat amerikane kanë qenë në mision këshillues dhe ndihmues me Ushtrinë Kombëtare të Somalisë”, tha tutje […]

The post Vritet një ushtar amerikan në Somali appeared first on albagrafi.


A janë këto 5 ditët e fundit të qeverisjes Isa Mustafa?

Kryeministri Isa Mustafa i ka ikur vazhdimisht kërkesës së PDK’së për ta proceduar demarkacionin në Kuvendin e Kosovës për shkak të përçarjeve brenda LDK’së. Si përgjigje ndaj kësaj, Partia Demokratike e Kosovës është duke favorizuar opsionin që vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka caktuar datën 10 maj si […]

The post A janë këto 5 ditët e fundit të qeverisjes Isa Mustafa? appeared first on albagrafi.


“Fëmijët refugjatë në Ballkan nën kthetrat e pasigurisë”

UNICEF, ka njoftuar se fëmijët refugjatë të cilët kanë mbetur të bllokuar ende në vendet si Greqia, Bullgaria, Hungari dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimorë ndodhen nën kërcënimin e problemeve psikologjike. Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF), ka njoftuar se fëmijët refugjatë të cilët kanë mbetur të bllokuar ende në vendet si […]

The post “Fëmijët refugjatë në Ballkan nën kthetrat e pasigurisë” appeared first on albagrafi.


Venezuela në flakë, vijojnë protestat e dhunshme (Video)

Përleshjet e dhunshme mes protestuesve në Venezuelë dhe Gardës Kombëtare të qeverisë vazhduan edhe të mërkurën në rrugët e Karakas. Video amatore të realizuara nga qytetarë të thjeshtë tregojnë situatën dramatike që po përjeton kryeqyteti i Venezuelës. Forca sigurie të armatosura që përleshen mes tyre dhe protestuesve, tym dhe kaos. Sipas agjencisë Reuters, gjatë përleshjeve […]

The post Venezuela në flakë, vijojnë protestat e dhunshme (Video) appeared first on albagrafi.