Sport

Futbollistët e Real Madridit shpërblehen me 700.000 euro

Futbollistët e Real Madridit janë shpërblyer me 700.000 euro për sukseset e arritura sezonin e kaluar. Mediat spanjolle shkruajnë se lojtarët e Real Madridit kanë fituan bonusin kaq të lartë për shkak të fitimit të titullit të 10-të të kampionit evropian. Real Madrid deri te titulli i 10-të në Ligën e Kampionëve ka ardhur me […]


Nuk gabojnë Chelsea, City dhe Arsenal – VIDEO

Chelsea pas barazimit në xhiron e kaluar kundër Sunderlandit, i është kthyer fitoreve. Skuadra e Jose Mourinhos ka mposhtur bindshëm Tottenhamin me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 14-të të Premier League-s. Eden Hazard (19), Didier Drogba (22) dhe Loic Remy (73) shënuan për fitoren e Chelseas, skuadër kjo që tani forcon kreun më […]


Kupa e Mbretit, Barcelona kryen formalitetin, Atletico e Sevilla nuk falin – VIDEO

Barcelona ka fituar me rezultatin 4-0 ndaj Hueskës në transfertë. Trajneri Luis Enrike vendosi të bëjë prova me formacionin, duke përfituar nga niveli i dobët i kundërshtarit. Munir, Pedro dhe Samper udhëhiqnin repartin e avancuar, ndërkohë Iniesta u rikthye nga dëmtimi dhe e nisi titullar, për të fituar më tepër minuta. Golat e katalanasve u […]


Prapaskena, ja pse Conte u divorcua me Juventus

“Më blini vetëm Kuadradon dhe nuk ju kërkoj asgjë tjetër”. Antonio Konte u kishte kërkuar drejtuesve të tij një blerje të vetme për të kompletuar Juventusin e tij, për të revolucionuar skuadrën, me të cilën sivjet mund të tentonte edhe një udhëtim bindës në Ligën e Kampioneve. Madje, ish-trajneri bardhezi u kishte udhëzuar drejtorëve Xhuzepe […]


Buffon: Ronaldo e fiton ‘Topin e Artë’, por lojtari më i madh mbetet Messi

Gianluigi Buffon, portieri i Juventusit, beson se që ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, do ta fitojë Topin e Artë. Cristiano Ronaldo, do ta fitojë Topin e Artë para Lionel Messit dhe Manuel Neuerit. Kështu mendon Gianluigi Buffon, portieri i Juventusit. Por, sipas reprezentuesit italian, ylli i Barcelonës mbetet lojtari më i mirë në botë. […]


Granit Xhaka në telashe nga “shqiponja”

Xhaka postoi së fundmi një foto, ku kishte dalë bashkë me parukierin e tij personal, në të cilën shfaqej duke bërë gjestin e shqiponjës. Simboli i shqiponjës, këtë herë jo në fushë por te parukieri i tij personal mund të shndërrohet në një problem për Granit Xhakën te kombëtarja zvicerane. Sipas të përditshmes helvete “Blick”, […]


De Biasi: E prisja një vendim të tillë të Apelit

Përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, nuk priste që Komisioni i Apelit të merrte ndonjë vendim tjetër nga ai që mori dje, duke e konfirmuar vendimin e parë të Disiplinorit të UEFA-s. Strategu italian ka theksuar se beteja e Shqipërisë më shumë sesa në Apel, do të jetë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. “E […]


UEFA aktivizon stafin, fshin komentet e shqiptarëve

Pas një fushate të dytë të shqiptarëve me komente në Facebook kundër UEFA-s, e cila e hodhi poshtë ankesën e Shqipërisë, është aktivizuar stafi i faqes së Facebook-ut, i cili ka fshirë komentet e shqiptarëve dhe i ka përjashtuar ata. Koha.net më herët kishte raportuar për fushatën e dytë të shqiptarëve, të cilët janë futur […]


Ish futbollisti zvicerian, Kubilay Tuklilmaz: Gashi është fenomen

Tuklilmaz, i cili ka luajtur 62 ndeshje për kombëtaren zvicerane, në një opinion të tijin në të përditshmen Blick, e nis shkrimin me fjalinë: “Shkëlzen Gashi një fenomen”. Shkëlzen Gashi njeriu i momentit në Zvicër. 11 golat e tij në Superligën zvicerane, dy të fundit në ndeshjen direkte me Zurich e kanë bërë sulmuesin kuqezi […]


Shaqiri në planet e kampionëve të Spanjës

Muaji janar po vjen shpjet. Janari duket se do të jetë muaji shumë i ‘nxehtë’ për mesfushorin shqiptar të Bayern Munich, Xherdan Shaqiri. Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës gjatë dimrit, sipas të gjitha gjasave, do të largohet nga ‘Alianz Arena’. 23 vjeçari nuk po gjen hapësirë në skuadrën e Pep Guardiolas, dhe tashmë mesfushori shqiptar është […]