BMW M6 Gran Coupe arrin shpejtësinë prej 100 km/h për vetëm 4.2 sekonda [VIDEO]


Ky eshte njeriu qe zotron gjysmen e Botes…

Shpenzon nga 20 deri ne 30 miliarde dollare çdo vit per te blere ndermarrje, shtepi, toka ne te gjitha kontinentet. Ne 7 vjet ka akumuluar nje pasuri prej 627 miliarde dollaresh Keshilla e pare qe merr kur zbret ne Doha, ne Katar, eshte se “te gjitha rruget te çojne ne pallatin e prej mermeri te bardhe […]


Hyri në librin e rekordeve Guiness, mësoni për çka [VIDEO]

Matt McAllister nga Feniksi mban një rekord të jashtzakonshëm. Veshjen e më shumë këmishave përnjëherit. Përndryshe McAllister ka veshur gjithsejt 155 këmisha duke filluar nga masa s deri në 10 xl. Ni videon e mëposhtme do të gjeni mënyrën se si është realizuar i tërë ky proces.
7 thënie të mençura që duhet të mbani mend gjithmonë !

; 7 thënie të mençura që duhet të mbani mend gjithmonAsnjëherë mos luaj me ndjenjat e të tjerëve, sepse ti mund ta fitosh ‘lojen’ por mund të humbësh përgjithmonë dikë që të do.  [William Shakespeare] Nëse miqësia është pika jote e dobët, atëherë je personi më i fortë në botë.[Abraham Lincoln] U jam mirënjohës të […]


15-vjeçari francez, Ainshtajni i ri

Neil Ibata quhet djaloshi që frekuenton ende liceun, ndërsa kur ka kohë të lirë shkon të bëjë stazh në observatorin e qytetit, ku punon i ati. Studimi ka zbuluar se rreth galaktikës Andromeda rrotullohen shumë galaktika të tjera xhuxhe, që formojnë një disk të përsosur që rrotullohet.Videot e 2012 me shfaqjet më mbresëlënëse të UFO-ve!Shiko!

adyshim që fenomeni UFO është një nga fenomenet më të mistershme të botës moderne! Kështu dhe gjatë gjithë 2012-ës pati një sërë shfaqjesh të fuqishme të këtij fenomeni të cilat në shumë raste lanë dhe vetë shkencëtarët me gojë hapur! Kështu, po paraqesim punën e shkëlqyer të AnonymousFO, duke grumbulluar në një video të gjitha […]


Fenomen i pazakontë në Ukrainë! Meduzat pushtojë Detin e Zi…! (video)

Brigjet e Detit të Zi, ndodhen në rrezik të plotë! Rreziku u kanoset nga “pushtim” i të gjithë vijës bregdetare dhe thellë në det nga meduzat, të cilët i bëjnë ujërat e pakalueshme të brigjeve të Balaklava pranë portit të Sevastopolit. Shqetësimi i madh i peshkatarëve, të cilët pohojnë se fenomeni është i pazakontë dhe […]