Shpërthim reshë në qiell

Shpërthim reshë në qiell

Jo, kjo nuk është një shpërthim siç duket apo një foto e punuarë me photoshop. Ajo që mund të shpjegoj kjo foto se është vetëm një re në qiell që duket e mahnitshme. Ajo që quhet Thunderhead Cloud apo një re Cumulonimbus, ngjyra të cilat ju mund të shihni në të janë për shkak të […]


Fillon varrimi i viktimave në Njetaun

Komuniteti i qytetit të vogël Njutaun të Connecticutit po përgatitet të varrosë viktimat e para të masakrës të së premtes, ku humbën jetën 20 fëmijë dhe 6 të rritur në shkollën fillore Sandy Hook. Sot mbahet funerali i dy djemve 6-vjeçarë që humbën jetën në masakër. Një zyrtar i policisë tha se shkolla do të […]


Fillon varrimi i viktimave në Njetaun

Komuniteti i qytetit të vogël Njutaun të Connecticutit po përgatitet të varrosë viktimat e para të masakrës të së premtes, ku humbën jetën 20 fëmijë dhe 6 të rritur në shkollën fillore Sandy Hook. Sot mbahet funerali i dy djemve 6-vjeçarë që humbën jetën në masakër. Një zyrtar i policisë tha se shkolla do të […]
Mourinho fyen gazetarin: Fëlliqësirë dhe bir bushtre

Trajneri i Real Madridit, Hoze Murinho ka shokuar opinionin spanjoll kur është shprehur ashpër dhe me fyerje banale ndaj gazetarit të gazetës sportive “Marka”. “Shtabi profesional i klubit tim dhe unë jemi në nivelin më të lartë të futbollit, ndërsa ti je një flliqësirë në gazetari. Më kanë thënë se je birë bushtre dhe person […]


Performance fantastike e Rites ne X-Factor (VIDEO)

Rita Ora edhe nje here ka fascinuar publikun britanik, duke shfaqur paraqitje te jashtezakonshme ne skenen e finales se emisionit te talenteve te kendimit ne Britani, X-Factor. Rita u shfaq ne forme te larte, aspak e lekundur nga ngjarjet e fundit ne jeten e saj, me nje dukje dhe ze prej planeti tjeter. Fillimi i …


Kim Kardashian ngrit temperaturat (VIDEO)

; ; ; ; Ajo ka pozuar me qindra herë që kur është bërë e famshme. Por, fotosesioni i fundit i, Kim Kardashian për revisën franceze, “Factice” është një nga më të guximshmit e saj. 2 vjeçarja, paraqitet në disa fotografi me të brendshme duke shfaqur format trupore seksi. Në disa fotografi, ajo shihet me …


Baba Stars do e kallim vitin 2013 (VIDEO)

Anëtarët e “Baba Stars” ditë më parë kanë filluar realizimin e një videoklipi të ri. Për të parë këtë projekt të finalizuar, fansat duhet të presin të paktën deri në fund të muajit dhjetor. ; ; ; ; “Kënga e re e cila është realizur edhe me spot, nuk del në 2012-ën, por del në …


Tuna Në 60 Sekunda Prive (VIDEO)

Këngëtarja më e famshme shqiptare Altuna Sejdiu nga shkupi sot është special në emisionin 60 sekunda prive Këngetarja Altuna Sejdiu iu bashkangjitet të gjitha pyetjeve por pyetjen  më të fundit nuk arriti ta thot… Për më shumë shikoni videon më parë