Qiellgërvishtësi në New York me pamje spektakolare (FOTOT)

Qiellgërvishtësi në New York me pamje spektakolare (FOTOT)

New York by Gehry në Eight Spruce Street në Manhattan, godina e parë rezidenciale e dizajnuar nga arkitekti i njohur Frank Gehry ka ripërcaktuar vijën e horizontit të Manhatanit. 76-katëshi ofron hapësira dramatike të jetesës, 360-shkallë pamje panoramike nga 899 apartamentet e saj, njofton Strugasot. Në katin e 76-të ka tre apartamente me qira, ato […]


Qindra mija sorra “okupuan” Sarajevën

Sarajevë, 19 dhjetor – Qytetarët e Sarajevës mbrëmë janë befasuar me pamjet që mund të shihen vetëm në filmin “Birds” të regjisorit të famshëm amerikan të filmave të frikshëm, Alfred Hitchcock, pasi me qindra mija sorra kanë “okupuar” lagjen Otok, njofton portali “Klix.ba” Kjo ngjarje ka ndodhur pas mesnatës, ndërsa sorrat kishin zënë kulmet e […]


Japonezi Kimura- njeriu më i vjetër në planet

Një japonez 115 vjeçar është shpallur si njeriu më i moshuar në botë, pas vdekjes së gruas amerikane, e cila deri më tani mbante këtë titull. Jirouemon Kimura, i cili jeton në rajonin e Kiotos, që nga viti i kaluar është certifikuar si njeriu më i vjetër nga Libri i Rekordeve, Ginis. Ai e ka […]Çdo i treti njeri në botë është mysliman

Sipas statistikave nga Kombet e Bashkuara , Islami tani është feja e dytë në botë pas Krishterimit. Statistikat e OKB-së rendisin rritjen vjetore të fesë Islame në rreth 6.40 % krahasuar me 1.46%  gjatë periudhës së njëjtë për Krishterimin. ; Sipas këtyre statistikave , një nga tre njerëzit në Planet është mysliman (nga lindja apo […]


BMW M6 Gran Coupe 2013 (Video)

BMW zyrtarisht zbuloi anëtarin më të ri të familjes M – modelin e ri M6 Gran Coupe. Siç e dini tashmë, Seria 6 Gran Coupe, është një “variacion” i Serisë 6 standarde duke shtuar dy dyer më shumë dhe kjo rezulton në një coupe atraktive. Konkurrenti kryesor është CLS-Class i Mercedes-Benz, njofton strugasot. Debutimin e […]


Genta Ismajli a po e kopjon stilin e Angelina Joliet?

– Këngëtarja e hitit ‘Guximi’ si duket është rehatuar shume me stilin e veshjeve ku njëra kofshe duhet të dalë jashtë. Genta Ismajli kështu do të na vijë edhe në një program festiv të karrierës muzikore të Gilit, të realizuar në ‘Sheshin 21′ dhe për tu trasmetuar gjatë programeve festive te Vitit te Ri në […]


Edhe Turqia largohet nga Eurovision

Stamboll, 18 dhjetor – Si bombë erdhi lajmi për Eurovision, dorëheqja e Turqisë nga ky konkurs. Televizioni publik turk TRT njoftoi se nuk do të marrë pjesë në këtë konkurs që do të mbahet në Suedi. Turqit vendosën të tërhiqen nga konkurrimi, pasi nuk u duket e drejtë procedura e votimit të këngëve. Ndërkohë këtë […]


Blero paralajmëron këngën e re

Këngëtari Blero Muharremi ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se është duke punuar në realizimin e një kënge të re. Ai ka bërë të ditur se është duke realizuar projektin e ri muzikor që pritet të lansohet në një të ardhme të afërt. Pas publikimit të këngës “Më gënje”, në bashkëpunim me Dhurata Ahmetajn, Blero pitet […]


Producentja Malbora Gurra është “single”

Producentja e njohur e spektakleve në Diasporë, Malbora Gurra ka publikuar në facebookun e saj statusin e ri, nga e “lidhur” në “single”. Është kjo një lojë e saj, apo vajza e spektakleve është vërtetë e lirë. Ditë më parë në programin atraktiv “Mix-Max” në rubrikën “Paparazzi” ishte parë ajo së bashku me një model […]