Kush ishte Reeva Steenkamp

Kush ishte Reeva Steenkamp

Reeva Steenkamp, modelja e vrarë nga atleti Oscar Pistorius, njihej si një vajzë kopertine për revistën afrikano-jugore “FHM” dhe si fytyra e produkteve të kozmetikës “Avon”. Marrëdhënia e saj me kampionin paraolimpik kishte filluar prej disa muajsh dhe në media […]


Viktoria Beckham dhe Harper: si e ëma, edhe e bija (FOTO)

Duket se vajza e Victoria Beckham po ecën në rrugën e mamasë. Bukuroshja Harper është fotografuar në krah të mamasë, duke mbajtur dorën në xhep në një pozë njësoj si e ëma. Vogëlushja po dilte me mamanë 38- vjeçare për […]Tragjedi në Ersekë, vret të dashurën dhe veten

Një burrë ka vrare te dashurën e tij dhe me pas veten, raportoi abcnews. Ngjarja tragjike ka ndodhur ne Erseke dhe ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje. Sipas policisë lokale viktimat janë Nertila Petriti 32 vjeçe, nene e dy […]


Dy të arrestuar për prostitucion

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas dyshimit për prostitucion është kontrolluar një hotel në fshatin Radivojc, ku është gjetur një person duke kryer marrëdhënie seksuale me një viktimë femër. Ai është arrestuar atë person dhe pronaren e hotelit. Sipas […]


Vetëvaret 24-vjeçari

Depresioni mendohet se ka qenë shkaku që një i ri tepelenas i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në fshatin Krahs, të Tepelenës. Mësohet se 24-vjeçari, Fatjon Rama, […]Spice Girls synojnë ta çojnë muzikalin në Broadway

Spice Grils janë duke planifikuar ta bartin muzikalin e tyre nga West End në Broadway. Bendi i vajzave startuan me muzikalin “Viva Forever!” në Londër në dhjetor dhe tani janë duke planifikuar ta bartin spektaklin në zonën e njohur të […]Kunis: Një pellush dhe qindra trëndafila për Shën Valentin

Aktorja Mila Kunis vendosi në një pozitë tepër të vështirë të dashurin e saj, Ashton Kutcher, ndërsa rrëfeu në një transmetim televiziv amerikan dëshirat e saj të ekzagjeruara për dhuratat e Shën Valentinit. E paraqitur me një veshje sportive në […]