Shikoni çfarë misteri filmuan nxënësit që tmerroi gjithë Siberinë! (video)
Kafeja që pini tregon personalitetin tuaj

Lloji i kafesë që pini përmban një sasi të konsiderueshme informacioni mbi sjelljen që keni, humorin, gatishmërinë për punë dhe pasionet. Ja çfarë thonë ekspertët e gjuhës së trupit Shije dhe sjellje Një filxhan kafeje në duart tuaja nuk është vetëm shkumë dhe sheqer në fund, por në të gjendet edhe personaliteti juaj, thotë një […]


Michael Jackson nuk ka vdekur…

” Shpërfytyrimi në fytyrë e bëri që të sajojë vdekjen e tij”. Kjo është dëshmia tronditëse e prezantuesit Italian Adam Kodmon për Micheal Jackson. Në emisionin e tij “Mistero” në Italo 1, ai ngriti hipitezën se këngëtari nuk ka vdekur, por gjithçka u trillua që ai të bënte një jetë të fshehtë, pasi nuk dontë […]


Qentë kuptojnë njerëzit

Qentë janë në gjendje t’i kuptojnë situatat nga perspektiva e njeriut, shumë më shumë se sa që është menduar deri më tash. Kështu thuhet në një studim të bërë nga Animal Cognition. Ata gjetën që qentë kanë më shumë gjasa të vjedhin ushqimin e ndaluar në kohën kur dritat janë të ndalura, në mënyrë që […]Shkëndija suspendoi Pollozhanin, ka pirë Coca-Cola!

Skuadra e Shkëndijës nga Tetova ka kaluar një javë të suksesshme në Durrës të Shqipërisë, ku përveç përgatitjeve zhvilloi edhe një sërë ndeshje kontrolluese, të cilat i ka mbyllur në favor të saj, sidomos ndeshja e fundit kundër formacionit të kombinuar të Teutës së Durrësit të cilën e mposhtën me rezultat 3-1. Në këtë takim […]


Dy shqiptarë dyshohen për 80 plaçkitje banesash

Versen, 14 shkurt – Policia në Versen, në veriperëndim të Gjermanisë, ka identifikuar dy shtetas shqiptarë, 22 dhe 28 vjeç, të cilët janë të dyshuar për plaçkitje të një numri të madh të banesave në këtë pjesë të vendit. Asnjëri […]


Aksident në punë i dy ndërtimtarëve në Zvicër

Glarus, 14 shkurt – Dy punëtorë, njëri me shtetësi kosovare dhe tjetri me shtetësi serbe, të cilët më 31 janar patën pësuar lëndime të rënda derisa ishin duke punuar në stabilimentet e një hidrocentrali (Linthal 2015) në Glarus, ndodhen jashtë […]