Mourinho, gazetarit të “Marca”: Je një pleh i gazetarisë

Mourinho, gazetarit të “Marca”: Je një pleh i gazetarisë

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho e ka humbur busullën plotësisht pas barazimit me Espanyol (2:2) dhe dukshëm ka humbur hapin për mbrojtjen e titullit në La Liga. “Special One” në mënyrë të veçantë iu drejtua një gazetari të revistës “Marca” dhe e fyeu pas ndeshjes në “Santiago Bernabeu”, “Në futboll, stafi im profesional dhe […]


Pato drejt Corinthias?

Milani nis lëvizjet e para dy javë përpara nisjes së merkatos së Janarit. Një merkato e cila mund të vërtitet e gjitha rreth sulmuesit brazilian Pato. Pikërisht nga Brazili bëjnë të ditur se Corinthias këmbëngul për Paton. Kampionët më të rinj të botës për klube kanë në planet e tyre nisjen e tratativave me Milanin […]


Zyrtare: Napolit për kurdisje të ndeshjeve i merren dy pikë

Komisioni Disiplinor i Seria A i mori dy pikë Napolit për kurdisjen e ndeshjeve tre vjet më parë, pasi pranimit vetë portierit të dikurshëm të këtij klubi, Matteo Ganelo-s. Ganelo pranoi para komisionit që në ndeshja mes Sampdorias dhe Napolit, e luajtur më 16 maj të viti 2010, ishte e kurdisur. Sampdoria ka fituar ndeshjen […]


Benzema: Dëshiroj që Kristiano Ronaldo ta fitojë “Topin e Artë”

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ka deklaruar se ylli portugez, Kristiano Ronaldo e ka mbështetjen e të gjithë shokëve të skuadrës për të fituar çmimin e FIFA-s “Topi i Artë”. Ronaldo është në konkurrencë për këtë çmim së bashku me dy futbollistët e Barcelonës, Lionel Mesi dhe Andres Iniesta. “Kë dëshiroj ta shoh fitues […]


Shtohen golat e Xherdanit për Bayernin (video)

Xherdan Shaqiri ka treguar edhe një herë vlerat e tij të rralla. Në ndeshjen e së tetës së finales për Kupën e Gjermanisë që Bayerni e ka luajtur si mysafir kundër Augsburgut, ai ka shënuar një gol. Është ky goli i dytë pas atij që shënoi vetëm katër ditë më parë në ndeshjen kampionale kundër […]


Miqësorja mes Fenomenit Ronaldo dhe legjendës Zidane përfundoi 3-2 [video]

Skuadra e Luis Nazario de Lima Ronaldos ka fituar 3-2 ndaj ekipit të francezit, Zinedine Zidane. Dy yjet organizuan dje një miqësore mes miqsh me qëllim grumbullimin e të ardhurave për të ndihmuar njerëzit në nevojë. Ikonat e futbollit botëror kishin ftuar në takim emra të mëdhenj të historisë si dhe miq nga Real Madrid. […]


Krasniqi, më 16 mars lufton për titull bote

Boksieri junikas Haxhi (Robin) Krasniqi do të sfidojë uellsianin Nathan Cleverly për titullin e botës në versionin WBO në peshën gjysmë të rëndë, në Britani të Madhe më 16 mars. Kështu është vendosur të mërkurën në Budapest, ku kampet e të dy boksierëve kanë dorëzuar ofertat e tyre për organizim të meçit. Kampi i kampionit […]


“Sot kijameti” dine që Messi është mbreti

Gazeta sportive italiane “Gazeta Dello Sport” ka bërë një përmbledhje të ngjarjeve sportive deri me datën 21 dhjetor të vitit 2012, ditë e cila po përmendet si dita e “kijametit”. Në fakt kjo datë dhe ditë mbetet një thashëthem e llojit të vetë, por që ka ngritur peshë në opinion. Sipas gazetës italiane në këtë […]


YouTube Capture, aplikacion për video kamerën e iPhone

Tani është bërë një lëvizje interesante nga Google, që është duke e ngritur lojën e vet mobile gjatë muajve të fundit. Përdoruesit tani mund të shkarkojnë një aplikacion të dedikuar për kamerë në YouTube, i quajtur YouTube Capture, për iPhone dhe iPod Touch. Aplikacioni iu mundëson që të incizoni një video klip dhe posa ta […]


Telefonat e Samsung “të prekshëm” ndaj hakerëve!

Gjysma prej dhjetëra telefonave dhe tabletëve të ndryshëm të Samsung janë të dobët nga sulmet e hakerëve, thuhet sipas një postimi në forumin e zhvilluesve Android në XDA Developers, Problemi nuk duket të jetë me sistemin operativ Android, por me versionet e çipit 4410 dhe 4412 të Exynos të cilat Samsung i vë në shumë […]