Alonso: Ferrari synon titullin kampion për pilotë dhe konstruktorë

Alonso: Ferrari synon titullin kampion për pilotë dhe konstruktorë

Në një konferencë trigjuhëshe për shtyp, në spanjisht, italisht dhe anglisht, Fernando Alonso pohoi se Ferrari i tij është në rrugën e duhur për të synuar titullin kampion për pilotë dhe konstruktorë. Pas disa rezultatesh ende larg pritshmërive në testime, dy herë kampioni i botës preferoi që të shihte vetëm njërën anë të medaljes. “Një […]


Serie A, sot derbi Milan-Lazio

Kryendeshja e kësaj fundjave në Serie A është sfida në mes Milanit dhe Lazios. “Rossonerët” dhe ‘lacialët’ do të përballen nesër mbrëma në “San Siro”, në një ndeshje mjaft shumë të rëndësishme për të dy ekipet, skuadra këto që më të gjitha forcat po ‘luftojnë’ për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve. Milanistët […]


Real-Barca, Alba: Do të fitojmë për Vilanovën

Mbrojtësi i Barcelonës, Jordi Alba në një konferencë për media në prag të sfidës ndaj rivalit të përbetuar, Real Madridit, ka thënë se të gjitha fitoret e skuadrës katalonas i dedikohen trajnerit Tito Vilanova. Sipas reprezentuesit spanjoll, Vilanova është një trajner i madh. Ai thotë se e gjithë skuadra dhe tifozët e Barçës janë duke […]Një pasdite me Arben Derhemin

Protagonist i dhjetëra shfaqjeve në teatër e filmave të ndryshëm artistikë, Derhemi u ul të premten në studiot e emisionit të “Pasdites”, për një intervistë eksluzive në ekranin e “Top-Channel”. ; Pasdite në “TCH” – Një orë e gjysmë në Teatrin […]


Arbana Osmani nuk jam shtatzënë

Çdo muaj të vitit, për Arbana Osmanin qarkullon thashethemi se është shtatzënë… Kështu ka ndodhur edhe këtë herë. Një e përjavshme rozë publikoi dje lajmin se moderatorja e dashur e ekranit të “Top Channel”-it është shtatzënë. E kontaktuar nga “Bluetooth” […]


Ronaldo: Manchester United do të përjetoj fatin e Barcelonës

Cristiano Ronaldo paralajmëroi Manchester United se ai është gati të përsërisë performancën e “El Clasico”-s në “Old Trafford”. Ish-ylli i Manchester United premtoi se do të japë gjithçka ndaj ish-skuadrës së tij pas kualifikimit në finalen e Kupës së Mbretit, kur Reali të udhëtojë drejt Manchesterit më 5 mars. Anglezët kanë marrë një barazim 1-1 […]


Napoli-Juventus pa fitues – VIDEO

Nuk ka fitues në “San Paolo” ku Napoli humbet rastin më të mirë për të rihapur luftën e titullit kampion. Të kaltrit e Mazzarrit nuk mundën të thyenin barrierën Juventus edhe me ndihmën e 60 mijë të pranishmëve, duke barazuar 1-1 në një ndeshje ku rastet dhe loja e shpejtë nga të dyja krahët nuk […]


Hakerat shqiptar hakojnë portalin e KF Teteksit nga Tetova

Ueb faqja e skuadrës së Teteksit nga Tetova është sulmuar nga një grup deri më tani i panjohur të cilët vendosën edhe një video në të cilën shihej se si digjet flamuri maqedonas. Hakerët lanë edhe një mesazh për udhëheqësinë e Maqedonisë duke i paralajmëruar se nuk po e bëjnë punën e tyre ashtu siç […]