Darwini kishte të drejtë, të folurit ka lindur nga kënga e zogjve

Darwini kishte të drejtë, të folurit ka lindur nga kënga e zogjve

“Tingujt që nxjerrin zogjtë paraqesin analogjinë më të afërt të gjuhës së njeriut”, kishte shkruar Charles Darwin në veprën e vet “The Descent of Man”, ndërsa shkencëtarët nga MIT tani pohojnë që Darwin ka qenë në rrugë të drejtë. Ata konsiderojnë që e folmja e njeriut është krijuar nga këngët e zogjve dhe tek të […]


Kunis i thotë “jo” filmit erotik

Aktorja amerikane me origjinë ukrainase, Mila Kunis, ka shuar shpresat e fansave të saj për ta parë në një film erotik. “Jo, nuk do të më shihni në “50 Shades of Grey”. Më vjen keq”, ka deklaruar Kunis në Londër. […]


Lee Majors merr rol në “Dallas”

Aktori i “Six Million Dollar Man” po ecën drejt Texasit të pasur me naftë për t’u paraqitur në serinë “Dallas”.Majors, që ka luajtur rolin e bionikut Steve Austin në hitin e viteve 1970, do të portretizojë Ken Richardsin, simpatinë e […]


Arbana e ekzagjeron me Photoshop

Prezantuesja e njohur, Arbana Osmani, ka nxitur reagime pasi fotografia e saj ka dalë në ballinën e një reviste shqiptare. Drejtuesja e “Big Brother” dhe “1001 Pse” në fotografi duket shumë më ndryshe, nga që është në realitet, aq më […]Shkëndije Mujaj: Kam qejf me i lodhë meshkujt (FOTO)

Shkëndije Mujaj ka ndarë me fansat e saj të tjera foto bombastike të saj. “Kam qejf me i lodh meshkujt, hahahaha,” shkruan bukuroshja. Një ditë më parë ajo publikoi një tjetër foto duke pyetur: “A po kënaqeni me mua?”


Spelling: Gazetarët po mi shqetësojnë fëmijët

Aktorja Tori Spelling ka shprehur pakënaqësinë e saj ndaj gazetarëve, të cilët vazhdimisht po shkruajnë se martesa e saj me Dean McDermott është në krizë. 39-vjeçarja ka mohuar se planifikon të shkurorëzohet nga babai i katër fëmijëve të saj, ndërsa […]


Nis gjykimi për vrasje ndaj Agdi Krasniqit

Gjilan, 2 mars – Në Gjykatën Themelore në Gjilan ka nisur gjykimi ndaj Agdi Krasniqit nga Kamenica i akuzuar për vrasjen e Gzim Demirit më 16 korrik 2012. Trupi gjykues që po kryesohet nga Hasan Sadiku ka dëgjuar dëshmitarët e […]Michelle Obama “shpërthen” në TV

Tashmë e dimë që gruaja e presidentit të SHBA-së, Michelle Obama është shumë e pasionuar pas kërcimit. Pas performancës së disa ditëve më parë në “Mom Dancing”, në Shtëpinë e Bardhë, Zonja e parë e SHBA-së ka “shpërthyer” në televizion […]