Elvana Gjata si Rita Ora në klipin e ri

Elvana Gjata si Rita Ora në klipin e ri

Këngëtarja, Elvana Gjata pak minuta më parë ka publikuar këngën e saj më të re e cila titullohet “Fake”. Kësaj kënge, ajo i’a ka realizuar edhe klipin ndërkaq në këtë klip, Elvana vjen me një look më ndryshe se herëve […]


Të lumturit në martesë shtojnë më lehtë peshë

Një studim i ri pohon se personat të cilët janë të lumtur në martesë kanë më shumë shanse që me kalimin e kohës të shtojnë peshë. Ekipi nga universiteti ‘Southem Methodist’, në Dallas, gjatë katër vjetëve i ka ndjekur 169 çifte, të cilët sapo ishin martuar. Në atë periudhë është matur pesha e tyre dhe […]


Ja disa ide dhuratash për partneren tuaj

Dhurata në vetvete është vetëm mjeti, por jo qëllimi final për të kaluar një Shën Valentin të mrekullueshëm. Përpjekja dhe mënyra e prezantimit të dhuratës janë po aq të rëndësishme Dita e Shën Valentinit Mungojnë vetëm pak ditë nga Shën Valentini: cila festë e të dashuruarve vjen pa një dhuratë, një mendim apo një surprizë […]


Vushtrri: Dy të arrestuar për sulm fizik

Policia e Kosovës në Vushtrri ka arrestuar dy të dyshuar si sulmues të mundshëm ndaj një mashkulli dhe shkaktues të lëndimeve të lehta trupore. Viktima, 21 vjeçar është transportuar në QKUK Prishtinë, për trajtim të lëndimeve trupore. “Rreth orës 19:15 […]Redon Makashi rigjen dashurinë

Këngëtari nga Shqipëria, Redon Makashi, duket se ka rigjetur dashurinë, edhe pse nuk tregon emrin e vajzës. Kantautori i njohur vitin e kaluar ishte në shënjestër të mediave rozë pas prishjes së lidhjes 20 vjeçare me gazetaren Elda Koçi. Gjatë […]


Ja çfarë ka në dollapë

Milionerja Tamara Ecclestone, shpesh është shënjestër e medieve. Pasi ditë më parë e ëma e saj e kishte kritikuar se po harxhon shumë para në rroba dhe mbathje, Tamara ka vendosur që fotografëve t’u tregojë se çfarë ka në dollapët […]


Provokative edhe në klipin e ri

Sapo ka realizuar një set të ri me fotografi, me të cilat këngëtarja durrsake Ledi Vokshi na paralajmëron videoklipin më të ri. Edhe kësaj radhe Ledi ka menduar të vijë me mjaft ndryshime në dukjen dhe performancën e saj skenike. […]Justin Bieber qeras fansat me pica

Sensacioni i të rinjve Justin Bieber ka shpërblyer me pica fansat e tij për durimin e tyre pasi që ata u përballën me një stuhi bore derisa po prisnin jashtë një studioje televizive. Derisa bregu lindor i Amerikës po përballej […]