Fjolla Morina filmohet duke dale fshehurazi nga shtepia e Vali Corleones (Video)
Ndodh që edhe Çiljeta bezdiset nga paparacët

Tani që djali i saj Fernando po shkon dy muaj dhe pranvera sapo ka mbërritur, Çiljeta, e shoqëruar nga mamaja e saj, ka zgjedhur të bëjë shëtitje në ajër të pastër pranë Liqenit Artificial. Por në ndryshim nga herët e tjera, kësaj radhe nuk e ka pëlqyer shumë prezencën e papaparacit. Mbase nqaqë ka qenë pa truk, ose mbase në humor jo aq të mirë.


Nëna me tumor helmon vajzën e saj daun e veten

Dëshmia e nënës 45-vjeçare, Age P.: Mësova se kisha kancer, nuk kishte kush kujdesej për vajzën 18-vjeçare. Bathore, 45-vjeçarja kishte pirë dhe vetë më parë fostoksinën. Një nënë 45-vjeçare tentoi të helmonte të bijën 18 vjeçe, duke i dhënë bar miu, të cilin më parë e kishte konsumuar edhe vetë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Bathore të Tiranës, gjatë orëve të vona të mbrëmjes së të enjtes.  Të helmuarat janë Age dhe Jonida P., përkatësisht 45 e 18 vjeçe, me origjinë nga një fshat i Pukës dhe banuese prej vitesh në Bathore të Kamzës. Nënë e bijë janë transportuar në spital nga familjarët, të cilët i kanë gjetur pa […]


Dalin për peshkim, zhduken në mes të detit 25-vjeçarët

Zhduken në det dy peshkatarë amatorë. Prej orës 04:30 të mëngjesit të djeshëm ata ndodhen në rrezik në mes të ujërave dhe dallgëve, pa asnjë shenjë të tyre apo varkës me të cilën kishin dalë të peshkonin. Kërkimet me helikopterë dhe me mjete detare dështuan deri në mbrëmjen e vonë, ndërsa dy anije kanë vazhduar dhe gjatë natës kontrollin përreth Gjirit të Vlorës, por pa rënë në gjurmë. Familjarë e dy shokëve 25-vjeçarë, Fatmir Ismaili dhe Gëzim Bashllari, akuzuan dje për ndërhyrje me vonesë nga ana e strukturave, ndonëse kjo është mohuar nga policia kufitare. Dy djemtë mësohet se kanë dalë nga banesat e tyre në Vlorë rreth orës 02:30, […]


Turqia ndihmon 10 mijë jetimë Shqiptarë, deputetët turq: Rroftë vëllazëria turko-shqiptare

Turqia e ka ndihmuar vendin tonë duke akorduar një fond prej 30 mijë eurosh për 2 mijë jetim shqiptar. Lajmi është bërë i ditur nga, kryetari i Komisionit të të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në parlamentin turk, Aihan Sefer Hustun dhe Xhemal Jellmaz Demir, të cilët dhuruan sot një kontribut prej 30 mijë eurosh për 2 mijë jetim shqiptar. Nisma u ndërmor në saj të aktivitet të mbajtur në pallatin e sporti ‘Asllan rusi”, ku u shpërndanë ndihma në formën e një pensioni mujor për 2 mijë jetim shqiptar. Deputeti Xhemal Jellmaz Demir tha se populli turk dhe ai shqiptarë janë vëllezërve dhe vetë himni i flamurit turk është […]Madona bëhet miliardere, ndersa vëllai i saj është i pastrehë!

Ndërsa Madona i është bashkuar tashmë klubit të miliarderëve në botë, vëllai i saj i pastrehë jeton në një realitet krej tjetër. Këto janë fotot që ka publikuar Daily Mail dhe që janë marrë këto ditë, ku shfaqet vëllai i mbretëreshës së muzikës në të ftohtin e acartë duke pirë alkol. Anthony Ciçone, i cili ka jetuar rrugëve për gati tre vjet, pohon vetë se motra e tij, superstar, nuk do t’ja dijë nëse ai është gjallë apo jo. Mail Online ka zbuluar se familje e tij është në fakt e tmerruar nga frika se nga momenti në moment ai mund të vdesë, duke mos patur mundësi të kujdesen për […]


Modelja rrëzohet në pasarelë

“The show must go on”. Një modele është rrëzuar në pasarelë gjatë prezantimit të koleksionit të stilistes, Alexandra Kazakova në javën e modës në Moskë. Ajo është rrëzuar në mes të pasarelës dhe asnjëra nga modelet e tjera nuk e ka parë, por kanë vazhduar sikur nuk kishte ndodhur asgjë, të përqendruar në maksimum tek ecja e tyre.