Shikoni se si e sulmojn fshataret politikanin (VIDEO)Behxhet Pacolli do ndërtojë stadiumin e Interit

Selim Pacolli, kreu i Mabetex, shtypi shqiptar ka edhe një herë theksoi se stadiumi Inter – Takimi pas me Moratti – gjithçka është e mundur:. “Ne kemi bërë tashmë shumë vepra të rëndësishme Pra, stadiumi do të jetë e realizueshme Inter ‘. do të shihni, ne jemi në diskutimet fillestare ” Stadiumi i ri i […]


Erdhën “grataçelat sera”, ku mbillen sallatë, spinaq…

Një erë e re po vjen tek ndërtimet, duke qenë të hapur ndaj agrikulturës, me ”grataçelat sera”, e para e të cilave është duke u ndërtuar në Suedi, bën të ditur Ansa. Sistemi i ri i ‘agrikulturës  urbane’ redukton në mënyrë drastike sipërfaqet me troje të zëna, pasi nuk ka nevojë për truall, duke e […]


Facebook, me messenger telefonata falas për përdoruesit

i lejon përdoruesve të kryejnë telefonata falas nga smartfoni dhe tablet përmes rrjetit social. “Telefonata Voip”, sikurse është quajtur aplikimi, është në fazë testimi në Kanada dhe i mundëson përdoruesve të Facebook të flasin përmes rrjetit të internetit, e jo atij telefonik mobil, që është në fakt më i shtrenjtë. Nga ana tjetër, në versionin […]Rekord: 1.7 milion dollarë për një peshk ton

Rekord në Japoni. Një peshk ton i kuq shitet në ankand në Tokio për 1.7 milion dollarë, tri herë më shumë sesa rekordi i vendosur një vit më parë. Peshku 222 kilogramësh është kapur në brigjet verilindore të Japonisë. Ofertën më të lartë e kishte dhënë në ankand Kiyoshi Kimura, pronar i restoranteve sushi në […]Ja videot me shfaqjet më mbresëlënëse të UFO-ve për vitin 2012! [Video]

Padyshim që fenomeni UFO është një nga fenomenet më të mistershme të botës moderne! Kështu dhe gjatë gjithë 2012-ës pati një sërë shfaqjesh të fuqishme të këtij fenomeni të cilat në shumë raste lanë dhe vetë shkencëtarët me gojë hapur! Kështu, po paraqesim punën e shkëlqyer të AnonymousFO, duke grumbulluar në një video të gjitha […]


Biçikletën e kishte ngrënë pema para 50 vjetësh (video)

Pas 50 vjetësh shfaqet biçikleta e ngrënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur 50 vjet më parë në Uashington ku një fëmijë la biçikletën e tij pranë një peme dhe shkoi për të luajtur me bashkëmoshatarët. Kur u kthye nuk e gjeti më atë. Sot, 50 vite më vonë biçikleta u rishfaq “e gëlltitur” nga një […]