Cakir: Kartoni i kuq për Nanin ishte vendimi më i drejtë

Cakir: Kartoni i kuq për Nanin ishte vendimi më i drejtë

Ndeshja Manchester United-Real Madrid la si protagonist kryesor arbitrin turk Cakir, sidomos në shtypin britanik. Arsyeja është se Cakir nxorri me karton të kuq mesfushorin portugez të Manchester United, Nani, vendim që në mediat angleze u konsiderua i padrejtë. Por, gjyqtari është shprehur për ‘AS’ se vendimi që mori dhe që ktheu ndeshjen në favor […]


Vajzat e Sopës, njëra mohon e tjetra hesht

Të ftuara në Prokurorinë themelore, si të pandehura për vrasjen në bashkëveprim të babait të tyre, ish-zyrtarit për media të Qeverisë së Kosovës, Hamdi Sopa, dy vajzat e tij nuk kanë pranuar se kanë kryer vrasje. Se nuk e ka […]


Me rroba mbuloni mangësitë

Uh, sa herë kemi “qarë” para pasqyrës për shtimin e peshës, apo për rënien në peshë, për prapanicën e vogël apo të madhe, për ijët e gjera, këmbët e shkurta… Mos u brengosni, me kombinimet e duhura të rrobave, mund […]


Drake sulmon Chris Brown në këngën e re

Kanë kaluar muaj të tërë qysh prej Chris Brown dhe Drake u rrahën në një klub nate e kjo sic u tha për shkak të Rihannas. Ndonëse u duk që ky incident u hodh në harresë, është Drake ai i […]


Pse disa femra janë vazhdimisht fatkeqe në dashuri?

Përkundër tërë mundit, meshkujt rrallëherë i trajtojnë femrat ashtu si e meritojnë. Por, mungesa e lumturisë shpesh nuk ka të bëjë me meshkujt, me të cilët dilni, por me mënyrën sesi u qaseni atyre. Femrat zakonisht shpejt kaplohen nga emocionet dhe nuk ia dalin që të shohin sesi një gjë e tillë krijon një dinamikë […]


Tifozëve të Shkëndijës u ndalohet udhëtimi kundër Vardarit

Grupi i tifozëve të skuadrës së Shkëndijës nga Tetova, ndryshe të njohur si “Ballistët” u është ndaluar pjesmarrja në ndeshjen e së dielës ndaj skuadrës së Vardarit në stadiumin “Filipi i dytë”. Vendimin e ka marrë sot federata e futbollit të Maqedonisë pasi ndeshjen e cilëson si të rrezikshmërisë së lartë dhe mori vendimin për […]


Nissan Teana 2014

Nissan sapo ka prezantuar modelin e ri Teana për vitin 2014, i cili në shitje do të jetë nga muaji i ardhshëm. Përkrah pamjes moderne dhe interierit të gjithanshëm, Teana 2014 dallohet edhe me siguri të përmirësuar dhe motorin e ri QR25DE 2.5 litërsh me 282 kuaj fuqi dhe transmision Xtronic CVT. Teana është e […]Vdes 11 vjeçari

Një fëmijë i moshës 11 vjecare humbi jetën sot në mesditë derisa ishte duke luajtur me shokë në oborrin e shkollës “Rilindja” ne fshatin Keqekollë. Rasti tragjik ndodhi, kur viktimës F.A i ra mbi gjoks shtylla e portës e cila […]


Hospitalizohet Kim

Kim Kardashian ka shkuar menjëher në spital, nga frika se kishte abortuar spontanisht. Që në kontrollën e parë, mjekët kanë konstatuar se 32 vjeqarja, ende e ka fëmijën, madje në gjendje shumë të mirë, mirëpo asaj i kanë ndaluar palestrën. […]