Taylor Swift druante për videot, pasi Ed Sheeran humbi telefonin


Fshihet flamuri i Maqedonisë nga “New Borni”

Zhvillimet e fundit në Maqedoni, përkatësisht dhuna ndaj të rinjëve shqiptarë nga ekstremistë maqedonas, ka shtyer disa qytetarë ta heqin flamurin e Maqedonisë nga obelisku i pavarësisë “NEWBORN”. Në disa video qe kanë qarkulluar në…Ford triumfon në Euro NCAP

; Kompania “Ford” fitoi tre nga gjithsejtë shtatë çmimet për siguri në “Euro NCAP best-in-class” për vitin 2012, që është më së shumti nga të gjithë prodhuesit tjerë. Fitore shënuan modelet e reja Kuga, Transit Custom dhe B-MAX. Kuga e re arriti në maje të SUV klasës, Transit Custom triumfoi në kategorinë e makinave familjare […]Foto – lajm: Do të guxonit ta puthnit këtë femër?

Sa herë flasim për buzëkuq, nuk nënkuptojmë përherë që buzëkuqi ka ngjyrë të kuqe. Gjithsesi, përveç nuancave të ndryshme të së kuqes, makijazhi ekstravagant përdor edhe ngjyra të tjera. Por sado ekstrem që mund të jeni, ndoshta nuk do të guxonit kurrë që të kryeni makijazh në buzët tuaja, si vajza e fotografisë. Ajo, me […]Shtatë gjëra të cilat nuk duhet ti kesh!

Është konsideruar si një nga mendjet më të ndritura që ka njohur njerëzimi. Ku me urtësinë, mençurinë intelektin dhe paqe dashurinë e tij të pashtershme, mundi të kthej në idhullin e urtësisë dhe gjenerata të tëa njerëzish ti përulen atij sot me respekt. Sipas liderit të madh indian Mahatma Gandhi, në vijim janë 7 mëkatet […]


Tronditëse! Fakte për ancient aliens – profetët dhe profecitë (video)

Një nga dokumentarët më të vlefshëm dhe më të mirë, përsa i përket fakteve dhe të dhënave rreth alienëve që nga thellësia e lashtësisë, bibla, Krishti, profetët dhe profecitë e tyre. Mos e humbisni! – A ishte Apoloni jashtëtokësor? – Nga kush i mori urdhrat Moisiu me brirë? – Kishte Nostradami qasje në informacione sekrete, […]


Pikturë… në majë të gishtave (foto)

Në fotografitë e mëposhtme do të shikoni një art të veçantë. Afron shumë me atë të body painting, por me ndryshimin se këtu gjithçka është përqendruar tek gishtat e duarve. Bojëra shumëngjyrëshe janë përdorur për të krijuar pamje nga më të veçantat. Këto i sjell për dashamirësit e këtij arti të veçantë, Annie Ralli, e […]