Menduan se kishte tumor në bark, por mjekët zbuluan diçka edhe më tragjike

Menduan se kishte tumor në bark, por mjekët zbuluan diçka edhe më tragjike

Zahra Aboutalib, jeton në një fshat të vogël në Marok. Ajo është nëna e tre fëmijëve të adoptuar, të cilët i kanë dhënë nipër dhe mbesa e jetojnë të thjeshtë e të lumtur. Më në fund, ajo mbeti shtatzënë, kur erdhi koha të lindte, dhimbjet ishin të tmerrshme dhe mjekët thanë se duhej të kryhej prerje cezariane për ta lindur …


Gati për dimrin? Mësoni se ku do kemi borë këtë fundjavë

Pas një verë të gjatë në nxehtë dhe të thatë, vendi ynë përgatitet për një dimër me temperatura të ulta dhe rreshje intensive. Sipas parashikimeve duke filluar që nga dita e premte Shqipëria do të mbizotërohet nga një front i ftohtë që do të vijë nga veriu i kontinentit i cili do të kalojë mbi rajonin e Ballkanit. Parashikohet që …


E ndanë nga prindërit në maternitet, rrëfimi prekës i 35 vjeçarit

Një histori e denjë për një skenar filmi. E tillë ka qenë historia e Miranda e Përparim Agos dhe djalit të tyre Artanit, me të cilin u lidhën pas 35 vitesh, pasi iu kishin thënë në maternitet se ai kishte vdekur. Emisioni “Me zemër të hapur” në Neës24 dhe stafi i tij kanë lidhur në transmetim live, djalin Artanin që […]


Horoskopi ditor, e enjte 5 tetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 5 tetor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ditë e qetë dhe e zakonshme kjo për ata që janë në një lidhje. Merrini gjërat ashtu si t’ju vijnë pa menduar aspak për të […]


Roza Lati shpërthen në lot gjatë emsionit live, përjeton tmerr kur sheh në ekran

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Top Show” ishin të ftuar personazhe të njohur të ekraneve për të folur mbi dhunën ndaj kafshëve në vendin tonë. Roza Lati është një dashëse e cila u prek tejet shumë nga videoja që u transmetua në ekran, ku dukeshin të Videoja është bërë virale në rrjetet sociale dhe autoritetet përkatëse priten të marrin masat […]


Ju që nuk i keni siguruar akoma drutë për dimër, dogana ka një ofertë të mirë me çmim tepër të ulët

Tash kur dimri po afrohet, kërkesat për shitje të druve janë rritur. Përveç shitësve që nëpër rrugë dalin shesin dru, një institucion i Kosovës online i ka qitur në shitje drutë. Është kjo Dogana e Kosovës e cila ka ofruar dru për shitje nëpërmjet procedurës së ftesës për ofertë. E çmimi i tyre total është 676 euro për 33.80 m3 […]


Arilena lë nam në skenë, i dalin të gjitha (FOTO LAJM)

Ajo u zbulua në X Factor dku dhe fitoi cmimin e parë. Arilena Ara padyshim është një nga këngëtaret më të talentuara momentalisht. Duke iu përshtatur edhe moshës ajo është kujdesur të shfaqet gjithnjë shumë eme shije në veshje dhe pamje edhe kurrë nuk e ka ekzagjeruar. Po mesa duket tashmë kjo epokë ka marrë fund. Gjatë një koncerti në […]


Rigerta nuk ka thënë gjithë të vërtetën, ky është realiteti në fshatin e saj

Banorët që kanë mbetur tregojnë se jetesa në këtë fshat është bërë mjaft e vështirë. Sipas tyre Perlati në teresi është një zonë me rendiment mjaft të lartë në bujqesi për Jepini ujë e rrugë fshatit dhe i keni dhënë zhvillim. Nuk kërkojmë asgjë tjetër. Ujë..Rrugë… Banorët: E vetmja gjë që kërkon populli per me shum detaje dhe video Vazhdo […]


“Po ti e ke tradhtuar gruan”? Përgjigjen e imamit s’e prisnim

Elvis Naçi, imami që ngjalli debat me arsyet e tij, për tradhtinë e burrave ka sqaruar më në fund fjalët, që sipas tij u keqkuptuan. I ftuar në “Pasdite në Top Channel”, imami u shpreh se fjalët e tij janë kuptuar gabim, pasi nuk duhet vetëm gratë të zbukurohen, por “unë e kam thënë për të dy”, u shpreh Elvis […]


Arrestohet personi i cili kishte filmuar vetën duke urinuar Kuran’in (Foto)

Njeriu që dyshohet se ka postuar një thënie ku kishte shkruar se “nuk ndjen shqetësime për ta mbytur çdo mysliman” është arrestuar. Eric King, 63 vjeç, akuzohet për shpërndarjen e përmbajtjeve të tjera të turpshme duke përfshirë një video të një burri që urinon në librin e shenjtë të myslimanëve atë të Kuran’it, raportoi mediumi britanik “Metro”, transmeton Periskopi. Një […]