Konsumatorë të rregullt të patateve të skuqura? Duhet ta lexoni patjetër këtë studim

Konsumatorë të rregullt të patateve të skuqura? Duhet ta lexoni patjetër këtë studim

Konsumimi i shpeshtë i patateve të skuqura rrisin rrezikun për një vdekje në moshë më të re. Ky ka qenë zbulimi i fundit që shkencëtarët kanë vërtetuar për të gjithë personat që janë konsumatorë të rregullt të patateve. Në kryerjen e këtij hulumtimi morën pjesë 4.440 njerëz të moshës 45-79 vjeç për një periudhë 8 vjeçare. 236 pjesëmarrës vdiqën nga […]


Përbërësi më i fuqishëm për të pastruar vaginën, si edhe për të luftuar infeksionet dhe bakteriet e ndryshme

Gratë vuajnë nga një numër shumë i madh shqetësimesh të shëndetit intim, të tilla si era vaginale për shkak të shfaqjes së kërpudhave apo infeksioneve të ndryshme. Sot ne duam t’ju tregojmë sesi të kuroni kërpudhat në vaginë dhe sëmundje të tjera të shkaktuara në zonën intime, me vetëm një përbërës natyral. Si të kuroni kërpudhat në vaginë dhe sëmundje […]


Shëroni dhëmbët e prishur në shtëpi vetëm me këtë metodë

Prishja e dhëmbëve është një problem i zakonshëm dhe simptomat apo efektet ndryshojnë nga personi në person. Por, e përbashkëta është se të gjithë përfundojnë me dhimbje të tyre. Për të parandaluar shqetësimet që mund të sjellë prishja e dhëmbëve në të gjithë gojën, duhet të merrni disa masa. Shkaku i prishjes së dhëmbëve lidhet me konsumimin në sasi të […]


Mbani gjendrën tiroide nën kontroll pa ilaçe. Ja se si…

Hipotiroidizmi është një gjendje në të cilën gjendra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hormone. Hormonet e tiroides janë përgjegjëse për metabolizmin, djegien e yndyrës dhe karbohidrateve. Ato rregullojnë frymëmarrjen, nivelet e kolesterolit, funskionet e zemrës, temperaturën e trupit, etj. Hipotiroidizmi mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore si obeziteti, çrregullime të zemrës, infertilitet dhe dhimbje të kockave. Simptomat më të zakonshme të […]


Shenjat paralajmëruese të mungesës së magnezit në trup

Magnezi është një mineral i rëndësishëm që ne kemi shumë nevojë. Në fakt, çdo qelizë ka nevojë për magnez sepse ky mineral është i dobishëm për më shumë se 300 funksione metabolike. Ky mineral është jetik për ne. Në këtë epokë të gjithë ne kemi një mënyrë jetese moderne dhe zakone jo të shëndetshme, kështu që trupi ynë përdor të […]


Ja disa truke se si të eliminoni strijat brenda 2 javësh

Strijat janë një problem estetik i lëkurës që na bën të ndihemi të parehatshëm. Ato shkaktohen nga humbja e menjëhershme e peshës, në shtatëzani, në rritjen e shpejtë në pubertet duke lënë një pamje jo të bukur në lëkurën tonë. Ja disa mënyra natyrale për ta përmirësuar disi lëkurën tuaj me strija Vaji i ullirit Masazhoni lëkurën tuaj me vaj […]Tragjedi në festivalin e seksit, një vdes e një tjetër dërgohet në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në festivalin “Tunbridge Wells sex”, ku një 50-vjeçar ka vdekur dhe një grua është dërguar në spital pa ndjenja. Në këtë festival, kanë marrë pjesë 200 persona, ndërsa hyrja vetëm për një person është 600 dollarë. Arsyeja se pse kanë ndodhur këto incidente nuk dihen, por policia e Londrës po heton për shkaqet.


Arrestohet shitësi i qumështit, iu gjetën 180 kanaçe pa fatura

Biznesmeni nga Saranda Shaqir Halo është vënë në pranga pas një kontrolli në supermarketin e tij. 43-vjeçarit me banim në Delvinë iu gjetën mallra kontrabandë në supermarketin në lagjen nr.4 dhe gjithashtu u vu përpara ligjit për fshehje të të ardhurave. Gjatë kontrollit atij iu sekuestruan 180 kanaçe me qumësht të pa pajisura me dokumentet përkatësve për tregtim apo marketim.


Vithet e gjoksin sheshit në Instagram, zbulohet jeta e dyfishtë si prostituta luksi e shqiptareve në Dubai

Prostitucioni i formave të ndryshme po bëhet një fenomen mjaft i mprehtë për shoqërinë shqiptare. Përveç atij klasik, sëfundmi ka shpërthyer një formë e re e prostitucionit ku vajza nga ato që rëndom thuhet ” që as që ta merr mendja”, ofrojnë shërbime të tilla kryesisht në vend të largëta me Shqipërinë. Si funksionon Ato nuk deklarohen si prostituta. Përkundrazi, […]