Habisin Japonezët, ja në cfarë vendi e rendisin Beratin si qyteti më i bukur

Habisin Japonezët, ja në cfarë vendi e rendisin Beratin si qyteti më i bukur

Në artikujt tanë ju kemi informuar vazhdimisht mbi qytetet më të bukura në botë, të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë, por ndryshe nga sugjerimet e tjera kësaj here duhet ta ktheni busullën nga Shqipëria jonë e bukur, më saktë Berati. Agjencia japoneze për turizmin “JATA” ka publikuar listën e qyteteve më të bukur në botë […]


Dramë e tmerrshme, e përdhunojnë 16-vjeçaren se vëllai kishte përdhunuar një fëmijë

Hakmarrja ka përfshirë jo vetëm një familje, por edhe një bashkësi të tërë banorësh në një fshat në Pakistan. Policia në Pakistan tha se ka arrestuar 20 anëtarë të një këshilli të fshatit, të cilët kanë urdhëruar përdhunimin e një vajze adoleshente si ndëshkim për një përdhunim që ka bërë vëllai i saj. Zyrtari lokal i policisë, tha se këshilli …Përdhunohet, vritet dhe bëhet copa në moshën 19-vjeçare, familjarët nuk pranonin lidhjen e saj

Përdhunohet, vritet dhe më tej bëhet copa me thika, me urdhër të familjarëve të saj, të cilët nuk pranonin lidhjen që kishte krijuar me bashkëpunëtorët. Kështu gjeti vdekjen një 19-vjeçare britanike Celine Dookhran, një vajzë me origjinë indiane e lindur në Britaninë e Madhe. Vajza u rrëmbye gjatë një sulmi në shtëpi, ku bashkë me një shoqen e saj, u …Gruaja tronditet nga ajo që zbulon për burrin pas 15 vitesh martesë

Peter Yates dhe gruaja e tij 54 vjeçare, Michelle Baxter, po përgatiteshin të festonin 15 vjetorin e martesës së tyre, kur policia u trokiti në derë. Baxter nuk e dinte se burri i saj në vitet ‘80 dhe ’90 kishte joshur vajza minorene me ëmbëlsira, dhe më pas i kshite cuar ato në shtëpinë e tij gjatë kohës që ajo …


Serbi i shkruan shqiptarit: Çfarë i thashë për ju tim biri kur vizitova Shkodrën

Letra e presidentit serb Aleksandër Vuçiç e botuar dje në mediat botërore, ku i kërkonte popullit serb të reflektonte mbi marrëdhëniet me shqiptarët dhe premtonte një marrëveshje me Kosovën, u komentua si një kthesë e fortë e politikës serbe. Vuçiç ka krijuar dhe një miqësi të veçantë me kryeministrin shqiptar Edi Rama, diktuar nga një vizion gjerman mbi influencën në …


Zvicerianet çmenden pas meshkujve shqiptarë, shifrat befasuese të martesave

Statistikat tregojnë se dy nga pesë zviceranë kanë partnerë të huaj. Martesat dykombëshe janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe sociale, ku kanë ndikuar edhe rritja e dixhitalizimit dhe komunikimet e thjeshta, Me rritjen e globalizimit po rriten edhe martesat dykombëshe në Zvicër. Në vitet 80’ përqindja e martesave mes zviceranëve dhe zviceraneve ka qenë 70 %, kurse kjo shifër …


Hoxhë Shefqeti: Ma mirë me vdek vajza jote, sesa me… (Video)

Një prind musliman pyeti hoxhë Shefqet Krasniqin,se çka duhet të bëjë ai,pasi që vajza e tij është e martuar për një të krishter. Por përgjigjie e hoxhës në drejtim të pyetësit,ka qenë e papritur dhe shumë e rëndë. Hoxhë Shefqeti,ka thënë se më mirë është që ti vdes vajza,se sa të mbetet e martuar me një krishter. Për më shumë …


Ky dem kishte qenë gjithë jetën në zinxhirë – do të prekeni kur të shihni reagimin e tij, pasi lirohet nga aty (Video)

Demat dhe në përgjithësi kafshët shtëpiake, në shumë pjesë të botës jetojnë në kushte të tmerrshme nëpër ferma. Ata janë të bllokuar në hapësira të vogla, dhe jeta e tyre shpeshherë është e mbushur me dhimbje dhe vuajtje.Për ta dëshmuar këtë, ju mund të gjeni edhe pamje në internet, të cilat dëshmojnë një gjë të tillë.Në një të tillë, shihet …