Kremi magjik që djeg dhjamin, ja si ta përgatisni në shtëpi

Kremi magjik që djeg dhjamin, ja si ta përgatisni në shtëpi

Eleminimi i dhajmit nga zona e barkut është bërë një problem që prek një pjesë të madhe të femrave. Por pavarësisht këtij problemi ka metoda shumë të lehta për të eleminuar dhjamin. Keni dëgjuar për kremin me fuqi të jashtëzakonshme që ju ndihmon të zvogëloni madhësinë e barkut tuaj? Ky krem është shumë i lehtë për tu përgatitur dhe është […]


Shtyjnë numërimin, kreu i KQZ-së: Komisionerët po shkelin ligjin

Duket se është bërë shumë shqetësuese vendimi i disa komisionerëve, të cilët kanë vendosur që të shtyjnë procesin e numërimit për ditën e nesërme. Lidhur me këto vendimi, ka dalë në një konferencë për shtyp vetë kreu i KQZ-së Klement Zguri. Ai ka deklaruar se çdo numërues që nuk kthehet në detyrë për të numëruar votat do të ketë masa …


Menyra natyrale si te pastroni veshet pa i demtuar

Dylli në veshë është një gjë krejtësisht normale, proces me të cilin pengohet hyrja e baktereve, e ndotjeve dhe e pluhurit në brendi të veshit. Fatkeqësisht, dyllin e veshëve shumica e konsiderojnë si yndyrë të panevojshme dhe ndyrësi, andaj e eliminojnë çdo ditë. Më e keqja e gjithë kësaj është që zakonisht këtë e bëjmë me ndihmën e shkopthave për …


Aktivitet paranormal: “Vizitori i pazakontë”, pranë fëmijës në gjumë (Foto)

Laura Haigh dhe Dean Evans nga Devon i Anglisë, në xhirimin monitorues të fëmijës së tyre, kanë parë një siluetë të çuditshme. Prindërit fillimisht kanë menduar se është një arushë pelushi, por më pas panë së vogëlushi ishte i vetëm në shtratin e tij, “Hija” pranë fëmijës që fle… “Askush nuk ndodhej pranë tij,. Ai flinte i qetë. Por, pamjet …


Telefonata që e copëtoi zemrën time…

Jetoj në Ferizaj, por shpesh ndodhem në Prishtinë, te ime shoqe e studimeve. Andaj, ajo edhe më njohu me një të afërm të saj, pak ditë pasi diplomova. Dhe, në një nga ato ditë, kur prisja me pa durim takimin e radhës me të, më vjen një telefonatë. Ai më tregon se do të shkonte pak ditë te i vëllai, …


Ja sa paguhen Mihrija dhe Naimi për Bajram (VIDEO)

Janë çifti më i lumtur në estradë. Për më tepër kanë profesionin e njëjtë, E, kjo gjë vërehet sidomos në performanca live që ftohen nga vendet e ndryshme ku organizojnë muzikë për nder të festave. Nga burimet e arbresh.info mësohet se dyshja marrin përafërsisht 3 mijë euro për një natë./ Ata ftohen edhe në dasma që këtë gjë e konfirmoi …


Ditë e trishtë për Alban Skënderajn! Humb njeriun më të shtrenjtë

Dita e sotme ka qenë një ditë e hidhur në familjen e këngëtarit të njohur dhe aq shumë të dashur për publikun, Alban Skënderaj. Fatkeqësisht, Albani ka humbur të ëmën e cila është larguar nga jeta pasi ka luftuar prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e ka bërë të ditur fillimisht Revista ‘Who’. Urojmë që Albani dhe …


Ky është Ariani,djaloshi i vrarë sot diten e festes se Bajramit nga xhaxhai i vet..

Në vrasjen e trefishtë që sot në ditën e festës së shenjtë myslimane, Fitër Bajram, vëllau dhe axha vrau vëllanë dhe dy nipat e tij para se të vetëvritet, shkruan Fakte. Sipas informacioneve paraprake vrasësi ka pasur probleme mentale ndërsa pas vrasjes së dyfishtë të vëllaut të tij dhe nipit në Gllumovë, ai ka ndjekur nipin tjetër deri në Kondovë, […]


Ja çfarë ndodh nëse lyeni gishtat me pastë dhëmbësh

Sa herë që lodheni me pamjen e duarve tuaja, gjëja e parë që bëni është t’u jepni jetë duke i lyer me ngjyrat e preferuara. Aq më tepër tani në verë, ku keni mundësi që përveç lyerjes së thonjve të duarve të lyeni edhe ata të këmbës. Fatmirësisht, ndryshe nga mamatë tuaja keni shumë më tepër mundësi përzgjedhjeje ngjyrash dhe […]


Ky është rreziku i AKTIVIZIMIT të klimës pas ndezjes së motorit!

Kur ulemi në veturë dhe ndezim motorin, shpesh, duke mos menduar, aktivizojmë klimën, pastaj fillojmë me obligimet tona.Duke vepruar kështu, jo vetëm që i ekspozohemi rrezikimit të shëndetit vetjak, por edhe shëndetit të familjarëve tanë, transmeton Telegrafi. Çështja është që duke e lënë veturën jashtë, gjithmonë i mbyllim dritaret. Mirëpo, edhe kur e lëmë veturën në hije, brenda një dite […]