Lajme

SONDAZHET: FITOI KOALICIONI I MAJTË

(E plotësuar) Përderisa Exit Poll i “IPR Marketing” dhe “Ora News” e kanë nxjerr fitues në Exit Poll Koalicionin e majtë, një Exit Poll tjetër i bërë nga Civitas Albania, prapa të cilit thuhet se është një kompani amerikane, e ka nxjerr fitues koalicionin demokrat. “Koalicioni i Partisë Demokratike i prirë nga Sali Berisha prinë […]


Serbi, kokrra breshëri sa mollët

Mediat serbe njoftojnë se mbrëmë pas orës 22 në Inxhi të Vojvodinës ka rënë breshër i madhësisë së topave të tenisit e amdje edhe të mollëve, me ç’rast janë plagosur të paktën rreth 30 persona, ndërsa është shkaktuar edhe dëm i madh material nëpër shtëpi dhe automjete.Në mesin e pacientëve që kanë kërkuar ndihmë janë […]


Rama: Rilindja fitoi përballë rrënimit

Kryetari i Partisë Socialiste të Shqipërisë Edi Rama ka shpallur fitoren para zgjedhëseve të saj në një konferencë për shtyp që sapo ka përfunduar. Rama ka thënë se bazuar në të dhënat preliminare që posedon kampi i tij socialist, “Rilindja” prin bindshëm para koalicionit të të djathtëve. “Rilindja fitoi para rrënimit”, ka thënë Rama. Kreu […]


‘Exit Poll’ Civitas Albania: Fiton Koalicioni i Djathtë

(E plotësuar) Përderisa Exit Poll i “IPR Marketing” dhe “Ora News” e kanë nxjerr fitues në Exit Poll Koalicionin e majtë, një Exit Poll tjetër i bërë nga Civitas Albania, prapa të cilit thuhet se është një kompani amerikane, e ka nxjerr fitues koalicionin demokrat. “Koalicioni i Partisë Demokratike i prirë nga Sali Berisha prinë […]


Shqipëria voton, 1 i vdekur, 12 incidente në gjithë vendin

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka publikuar raportin e ngjarjeve penale dhe incidenteve që janë regjistruar gjatë ditës së sotme. Në deklaratën e bërë rreth orës 13:00, rezultojnë 12 incidente në gjithë vendin. Më poshtë po publikojmë listën e ngjarjeve, sipas informacionit Policisë së Shtetit. —– Gazetat nacionale kanë bërë thirrje për të […]


Pa Shkëlzenin, Sadije Berisha voton

Sadije Berisha, bashkëshortja zyrtare e djalit të kryeministrit Sali Berisha, ka votuar e vetme. 45-vjeçarja nuk ka qenë e shoqëruar nga Shkëlzeni, gjë e cila “konfirmon” ndarjen e tyre. Ajo është fotografuar duke votuarm në qendrën e votimi në Qendrën Shëndetësore, Lundër, komuna Farkë. Sadija mbërriti në qendrën e votimit me një shofer dhe dy […]


Sulmohet ekipi kosovar i Top Channel

Top Channel në Laç, i cili po punonte për raportimin e procesit elektoral është dhunuar nga një grup njerëzish ende të paidentifikuar. Gazetarja e Top Channel, Arta Berisha, raportoi pak minuta më parë se një grup personash kanë sulmuar fizikisht operatorin Lorik Bajrami, ndërsa i kanë thyer kamerën me të cilën po regjistronte. Sipas Berishës […]


PD: Çifti Rama-Meta thirrje për dhunë

Partia Demokratike ka akuzuar liderët e PS-së Edi Rama dhe LSI Ilir Meta se duan të nxjerrin kapital politik nga vrasje tragjike në qytetin e Laçit. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi ka dënuar aktin dhe ka sqaruar se kandidati për deputet Mëhill Fufi dhe i afërmi i tij po bënin […]


Deputeti i Kosovës voton në Shqipëri

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka shfrytëzuar dyshtetësinë e tij për të votuar në Shqipëri. Gashi këtë e ka bërë publike në profilin e tij në Twitter, duke i vlerësuar zgjedhjet në Shqipëri si të qeta deri me tani, përkundër që është vrarë një person dhe janë plagosur tre të […]


Edhe dy muaj paraburgim për “Grupin e Drenicës”

Gjyqtari i procedurës paraprake në Gjykatën Themelore në Mitrovicë ka marrë sot vendim për vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë për “Grupin e Drenicës”. Lajmin e ka konfirmuar sot për Express, mbrojtësi i ish- Komandantit të Shabit të Përgjithshëm të UÇK’së Sylejman Selimi, avokati Tomë Gashi. “Sipas kërkesës se prokurorit të EULEX’it […]