Lajme

Miriami: Albani, mashkulli ideal

Miriam Cani mendon se i fejuari i saj, Alban Skënderaj, është mashkulli ideal, pavarësisht se ata grinden herë pas here për detaje të vogla. “Për mua Albani është mashkulli ideal. I vështirë në detaje të vogla, siç mund t’i ketë çdo mashkull. Por asgjë që ndikon në lidhjen tonë”, ka thënë Miriami gjatë një interviste […]


Hezitim i pa arsyeshëm i Berishës për pasaportat

Deklarimi i kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha se aktualisht nuk mund të çojë përpara çështjen e dhënies së pasaportave shqiptare për qytetarët e Kosovës, nga deputeti i Lëvizjes për Bashkim (LB), Agim Kuleta vlerësohet si ‘kujdes i paarsyeshëm’, por jo tërheqje e plotë. Deputeti Kuleta ka deklaruar se do të ishte mirë të Berisha të […]


PDSH: Shqiptarët presin nga BDI sqarime se përse u vra Harun Aliu me shokë?

Dita kur duhet të jepet llogari para shqiptarëve po afron. BDI e gjendur para kësaj situate, si dhe mundësisë së humbjes së pushtetit, ditëve të fundit po tregon nervozë të paparë.      BDI-ja duhet në fillim t’u sqarojnë shqiptarëve se përse me aq zell i votojnë,  në qeveri dhe në Parlament, marrëveshjet për bashkëpunim […]Balotelli e rrëzon përtoke sulmuesin Niang (VIDEO)

Mario Balotelli po sjellë vetëm atmosferë në Milan. Që nga ardhja e tij te kjo skuadër, Balotelli është argëtues në stërvitjet e Milanit derisa në fushë po shënon gola.Balotelli përveç aftësive të tij futbollistike, bashkëlojtarëve të tij po i’u tregon edhe aftësit e tij fizike.“Viktimë” e forcës së tij ishte sulmuesi Mbaye Niang. Balotelli e […]


Juve, Skuadra me 6 Shqiptarë

Juventus është shëndrruar në një skuadër ku talentët shqiptarë janë në numër që po e tregojnë veten. Vitin e kaluar, Juventus transferoi nga Empoli talentin shqiptar, Elvis Kabashi, për afro 3 milionë euro, duke u konsideruar njëri nga talentët më me perspektivë në futbollin italian. Përveç Kabashit, në mesin e futbollistëve shqiptar në këtë klub […]


Pogradec, lëkundje tërmeti, 3.7 ballë i shkallës rihter

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme rreth orës 12:06 në qytetin e Pogradecit. Sipas të dhënave të Rrjetit Sizmik të Institutit të Gjeo Shkencave, tërmeti në Pogradec ka qenë me magnitudë 3.7 i shkallës Rihter. Lëkundjet kanë qenë me intensitet 4-5 ballë. Nuk ka njoftime për dëme materiale, apo njerëz të lënduar.


Balo Interit “Më mirë majmun, se sa me ju”!!

Pas koreve raciste të tifozëve të Inter në ndeshjen e së dielës ndaj Chievos (3-1) kanë sjellë edhe reagimin e sulmuesit të Milan dhe kombëtares italiane Mario Balotelli.SuperMario ka zgjedhur të reagojë në profilin e tij në Facebook ndaj ish tifozëve të tij, të cilët nuk e kanë pritur mirë rikthimin e tij në Serie […]


Pasurohet Wikipedia me informata për Kosovën

Ka përfunduar projekti ‘Wikiakademia”, një projekt ky i trajnimit të të rinjve për përdorimin e enciklopedisë më të madhe në botë “Wikipedia”, që ka pasur për synim shtimin e informatave për Kosovën në këtë resurs…