Lajme

Ekskluzive/ Nuni i trinjakëve rrëfen gjithçka: Si ndodhi ngjarja në detaje, s’i kyçi e ëma brenda

Në një prononcim ekskluziv, nuni i trinjakëve që humbën jetën sot në flakë ka vendosur të rrëfejë ngjarjen reale dhe detajet e ngjarjes tragjike në fshatin Romanat të Durrësit. Ngjarja ka tronditur një Shqipëri të tërë dhe ndërkohë që ishte e zbardhur në copëza, ju sjellim versionin e ngjarjes rrëfyer nga një person shumë i afërt i familjes. Familja është …


“Dashuri e trefishtë”, postimi i nënës që kyçi trinjakët në shtëpi dhe u përpinë nga flakët

Pas vdekjes në mënyrë tragjike të trinjakëve që u dogjën brenda në shtëpi në fshatin Romanat të Durrësit, janë zbuluar detaje të reja tronditëse nga ngjarja. Ata u përfshinë nga flakët e një zjarri të ndezur brenda në banesë rreth orës 17:30 të ditës së sotme. Dyshohet se flakët kanë përpirë banesën pas një loje me shkrepëse nga të vegjlit. …


Ilaçi i gjyshes që e zhduk astmën, bronkitin, kollën dhe shumë probleme të tjera të mushkërive

Astma, bronkiti, kolla dhe çrregullimet të tjera të mushkërive po bëhen gjithnjë e më shumë të zakonshme vitet e fundit. Falë përparimeve në mjekësinë konvencionale, këto probleme respiratore mund të eliminohen shpejt, por shpesh medikamentet kanë efekte anësore negative të cilat mund ta dëmtojnë shëndetin tuaj. Për fat të mirë, ka mjekime të vjetra natyrore që mund t’i trajtojnë këto …


Dashurohet për herë të parë…me kushëririn e saj. Historia tronditëse

E dashuruar me kushëririn e saj dhe gjithçka e mëson kur është gati për t’u fejuar. Kjo është historia tronditëse e një adoleshenteje, e cila ka rrëfyer “ShkodraNews” dramën e jetës. “Ky shtator duhet të ishte muaji i fejesës për mua, por është kthyer në një tmerr që po më mbyt përditë. Jam nga Shëngjini dhe kam qenë përherë një …
Endacak apo gjeni! Thëniet e Avniut nga Elbasani po trondisin rrjetin (VIDEO)

Nëse do ta dëgjoni vetja do ju duket fare kot para tij. Në Elbasan e shohin me keqardhje. Por, nëse do të flisje me atë, edhe filozofët më të njohur do ta kishin zili. Në një video të shpërndarë nga informim.al do të kuptoni se çfarë fshihet përtej asaj që ne imagjinojmë. Se sa e pamëshirshme dhe e padrejtë është …Pamje rrëqethëse: Shpërthen diga, banorët fillojnë të vrapojnë për t’i shpëtuar më të keqes (VIDEO)

Në shtetin aziatik të Laosit ka ndodhur një ngjarje e pazakontë e cila a shokuar banorët e asaj zone, ndërsa e gjithë kjo ngjarje është dokumentuar me një video amatore. Bëhet fjalë për një digë e cila ka shpërthyer, kurse banorët vraponin sikur të çmendur për ta shpëtuar kokën nga uji i rrëmbyeshëm, që po shkatërronte gjithçka që i dilte …


Ish-polici shqiptar gjen milioneren e zhdukur angleze, rrugëve të Milanos

Një milionere britanike e cila ishte zhdukur më shumë se një vit më parë, u gjet rrugëve të Milanos, pasi dyshohet se kishte humbur kujtesën si pasojë e një rrahje të egër. Ariane Lak u gjet duke fjetur në një zonë tregtare të qytetit italian rreth tre ditë më parë, pasi u zhduk nga në muajin mars të vitit të …