Lajme


Ta ndihmojmë voglushën Adea

Vajza ime e bukur 5 vjeçare ka një tumor të trurit. Trajtimi tradicional nuk do të funksionojë dhe mjekët i japin vetëm disa muaj. Ne kemi gjetur një trajtim në Meksikë, ky trajtim i jep asaj një shans 80%. Ju lutemi ndihmoni për jetën e vajzes tonë. Ata që dëshirojnë të ndihmojnë Adean mundë të kontibojn në linku poshtë DONATEPlas në Barcelonë!

Disa njerëz, në Girona dhe në Barcelonë, janë vendosur para hyrjeve ose janë shtrirë në tokë duke iu kundërvënë përmes rezistencës pasive, por ato janë zhvendosur me forcë. Janë regjistruar gjithashtu të plagosurit e parë, së paku tre, duke përfshirë një zonjë të moshuar në lagjen Roquetes në Barcelonë. Sipas televizionit spanjoll TV3, deri tani janë 40 të plagosur.


Statuja e parë e Skënderbeut në SHBA (Foto)

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përzgjedhur sot si foto të ditës statujën e Skënderbeut vendosur në Shtetet e Bashkuara, në kodrat Rochester në Miçigan. Në faqen e saj në rrjetin social Facebook, ambasada e SHBA-së në Tiranë shkruan: “Foto e Ditës | Statuja e parë e Skënderbeut në Shtetet e Bashkuara, në kodrat Rochester në Miçigan. Statuja qëndron pranë …


Prostitutat shqiptare dhunojnë 35-vjeçarin italian. Ja arsyeja

Një 35-vjeçar nga Italia ka denoncuar në polici një grup prostitutash, mes tyre edhe vajza shqiptare, pasi këto të fundit e kishin dhunuar. Sipas informacioneve, shkaku i dhunës ka qenë se vajzat nuk kishin rënë dakord me çmimin që u kishte ofruar klienti. Mediat italiane raportojnë se ngjarja në fjalë ndodhi në rrugën ‘Panorama’ në Lentini të Italisë. Pas agresionit …


Nga e mërkura, do të befasoheni me motin

Sot mot me vranësira dhe intervale më të gjata me diell. Gjatë ditës së sotme mbi rajonin tonë po vazhdojnë të shtrihen fusha të presionit të lartë me qendër mbi Skandinavi dhe masa më të ftohta ajrore, që do të sjellin përmirësim të motit, me intervale më të gjata me diell, por me mëngjese më të ftohta. Ndërsa në Mesdhe …


Remzie Osmani fejon djalin, kjo ishte atmosfera (Video)

Ahengjet nuk kanë të ndalur tek VIP-at tanë, përveç dasmës së solistit të NRG Band, Besnik Qaka, mbrëmë kishte festë edhe në familjen e një këngëtareje të njohur shqiptare. Është kjo këngëtarja Remzie Osmani e cila mbrëmë ka fejuar djalin Hami me bukuroshen Gëzime Krasniqi. Në një video të siguruar nga Prive, shihet atmosfera në fejesën e djalit të Remzies, …


Qytetarë, bëni kujdes! Nga 1 tetori do të gjobiteni nëse nuk tërhiqni

Duke filluar nga 1 tetori, kur nis dhe faza e tretë anti-informalitet nuk duhet të bëjnë kujdes vetëm bizneset por edhe qytetarët. Kushdo që bën një blerje dhe nuk tërheq kuponin tatimor do të përballet me gjobë. Një fakt të tillë e bëri me dije në emisionin “Ekopolitikë” të gazetares Aurora Sulçe, ne Oranews, drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Vasilika …


Historia tronditëse e nënës që urrente bebin e saj të 3-të:’Ndihem në faj’

Rrëfimi i një nëne e cila tregon hapur urrejtjen që ndiente për djalin e saj të tretë ka tronditur gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale. Edhe pse ka zgjedhur të ruajë anonimatin, ajo është shprehur se aq shumë ndjente se e urrente të birin, sa për një kohë të gjatë uronte që ai të vdiste në gjumë. Sipas Mirror, gruaja e …