Lajme

Lajmi i keq nga Brukseli, kufizohet dhënia e vizave Shengen, ja kushtet

Vendet anëtare të BE-së do të kufizojnë dhënien e vizave hyrëse për shtetet të cilat nuk pranojnë rikthimin e qytetarëve të tyre që nuk kanë të drejtë azili në Europë. Kjo u bë e ditur dje nga një burim diplomatik europian. BE ka forcuar fushatën kundër emigracionit të paligjshëm pas valës masive të refugjatëve që kanë ardhur drejt saj që …


Në finalen e “Big Brother”, Arbana Osmani bën diçka shumë të guximshme (Foto)

Mbrëmjen e sotme, shtëpia më e famshme në Shqipëri fik dritat dhe shpall fituesin e edicionit të nëntë. Një prej 3 çifteve finaliste, Katerina-Lupçe, Fotini-Danjel dhe Fiorentina-Olsi, do të bëhet fitues i çmimit të madh prej 100 milionë lekë. Mbrëmja ka nisur me surpriza, por me gjasa e keni vënë re që surpriza e vërtetë ishte veshja e Arbana Osmanit. …


SHBA në aksion direkt. Nesër në Tiranë zyrtari i lartë që zgjidhi krizën politike

Një muaj më përpara, ai do të vinte në Shqipëri për të zgjidhur krizën politike që PS dhe PD duket sikur nuk do ta kapërcenin. Nesër në Tiranën e heshtur por të “zënë” me numërimin e votave, do të zbarkojë Hoyt Brian Yee, zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit. Yee pritet të takojë liderët kryesorë të vendit të …


E dhimbshme: Sofra e Bajramit me sallamë e bukë (Video)

Një familje 5 anëtarëshe nga Kumanova, jeton në kushte të renda ekonomike.Nëna Alise po ja shtron bukën dy fëmijëve të vet, Mesudit dhe Xhemiles. Ajo thotë që për Bajram fëmijët do të hanë sallamë dhe bukë, pasi që vetëm ajo ka mbetur në frigoriferin e tyre. Kjo familje disa herë ka tentuar për të shkuar në shtetet perendimore për të …


Nusja bën “kërdinë” në qendrën e votimit të Durrës, dhëndri tregon votën

Edhe pse është kulmi i vapës, një çift nga Durrësi ka shkuar në qendrën e votimit. Gjatë ditës së sotme nuset kanë marrë një vëmendje të veçantë, por gjesti i dhëndrit në fjalë ka marrë vëmendje të veçantë. Në foto shihet se dhëndri duke bërë shenjën e dy gishtave duke ndjekur kështu gjestin e Ramës dhe Bashës që pas votimit …


Këto ishin 18 dasmat mbretërore të paharrueshme…

Dasmat mbretërore kanë qënë gjithmonë tërheqëse për breza të tërë. Në 2011, William dhe Kate pushtuan botën me dasmën e tyre me mbi 2 miliardë shikues. Ndoshta gjithë kjo kureshtje është për shkak të rrrethanave, ritualeve shekullore etj. Ose ndoshta është një dëshirë për tu përfshirë në një përrallë të bërë realitet. Që nga Grace Kelly dhe Princi Ranier III, …Tragjedi në ditë feste – Vëllai vret vëllanë dhe djemtë e vëllezërve

Nga informacionet e fundit mësohet se në Gllumovë të Sarajit,Shkup ka ndodhur vrasje e katërfishtë, nënvizon TV Shenja. Dorasi është Shaban Sulejmani fillimisht e ka vrarë vëllun e vet Avdylin, më pas edhe djalin e Avdylit Muminin. Ai ka vijuar më tej duke vrarë edhe djalin e vëllaut tjetër, Arianin. Pas kësaj e ka vrarë edhe veten. MPB theksoi se …


Ja çfarë duhet të hani pas Ramazanit

Pas 30 ditëve ushqim të programuar, të gjithë myslimanët janë gati për t’u ulur në tryezën e madhe të Bajramit dhe për të shijuar gjithçka. Megjithatë, mjekët këshillojë që duhet të keni kujdes me dietën ushqimin menjëherë pas Ramazanit. Drejtori i Shëndetit Publik në Samsun, Turqi, Dr. Mustafa Kasapoğlu, paralajmëroi se konsumi i tepërt i ushqimit pas Ramazanit mund të …


I dërgon foto nudo vëllait ‘musliman’, por reagimi i tij e cmendi vajzën (Foto)

Faqja e facebookut ‘Lolita’ ka shpërndarë dy foto me mbishkrimin *Shikoni si vellau musliman refuzon te shohe b*then…’, ku bëhet fjalë për një bisedë në messenger midis një mashkulli i cilësuar nga lolita si musliman, dhe një femre që nuk jemi të sigurtë a është me të vërtetë e tillë apo adresë fallco. Kjo femër sipas bisedës e ngacmon shpesh …