Lajme

Ja në cilin vend pritet për Bajram të konsumohen 3-4 mijë tonë bakllava

“Prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi është mesatarisht një mijë tonë, prej të cilit vetëm në Stamboll prodhohen dhe konsumohen 200-220 tonë, ndërsa kjo shifër rritet për 80 për qind në muajin e Ramazanit”, theksoi Yildirim Me rastin e festës së Ramazan Bajramit, prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi që normalisht arrin sasinë një mijë tonë, pritet të rritet në …Vajza, bëhuni të bukura derisa jeni duke fjetur

Nata është koha më e mirë që t’i kryeni procedurat e bukurisë, transmeton Klan Kosova. Është koha kur tërë trupi juaj rimëkëmbet dhe përpjekjet tuaja janë në kulmin e efikasitetit. Pra për këtë arsye duhet që para se të flini t’ia kushtoni vetes disa minuta. Shikoni më poshtë disa këshilla, që ju të kujdeseni për veten ndërsa jeni duke fjetur: …


Ja pse familja Vjollca janë Kardashianët e Shqipërisë! Çfarë nuk dini për to? (Foto)

Motrat Marina dhe Luana Vjollca janë gjithmonë në qëndër të vëmëndjes edhe pse pa bërë asnjëherë skandale apo gjëra të kësaj natyre. Madje për vite me rradhë ato kanë qënë të rezervuara për jetën sentimentale duke refuzuar të përgjigjeshin në intervista të ndryshme. Por në këtë familje të madhe, ato që tërheqin vëmëndjen e shqiptarëve nuk janë vetëm Marina dhe …


Apel që të mos përdoret kjo pajisje kuzhine sepse tashmë është raportuar vdekja e parë si pasojë e saj (Video)

Një bombolë e vogël me presion kremi ëmbëlsirash i ka marrë jetën një blogereje të njohur fitnesi në Francë. Rebecca Burger ishte e famshme për këshillat e saj mbi stilin e jetesës dhe udhëtimet që zhvillonte. 33-vjeçarja kishte mbi 50 000 fansë në Facebook dhe 154 000 ndjekës në Instagram. Lajmin e vdekjes së saj e dhanë familjarët, të cilët …


Qan Edi Rama, përlotet nga…

Kryeministri Edi Rama është parë duke u përlotur teksa në skenën e mitingut përmbyllës të fushatës në Tiranë, është pritur me Himnin e Flamurit. Por ajo që është vënë re më shumë ka qenë lodhja e kryeministrit që është dalluar më tepër nga zëri i ngjirur, gjë që ka detyruar të kërkojë dhe falje. Partia Socialiste e ka rezervuar mitingun …Çdo shenjë horoskopi ka superfuqi të veçantë në krevat – mësoni cila është juaja

Mjaft gjëra, sipas të cilave ju vlerësojnë në krevat vijnë nga personaliteti juaj. Fatmirësisht, për disa nga to mund t’i fajësoni yjet nën të cilat janë të lindur, Mësoni cilat janë përparësitë dhe të metat tuaja më të mëdha seksuale sipas shenjës së horoskopit: Dashi Shenja juaj është e njohur ngase jeni impulsiv dhe i guximshëm. Te Deshtë gjithmonë mund …Tension në emisionin ‘live’, Blendi Fevziu, Edi Ramës: Kujt i bërtet ti? (Video)

Tension në emisionin ‘live’, Blendi Fevziu, Edi Ramës: Kujt i bërtet ti? (Video) Kryeministri Edi Rama ka shfaqur momente nervozizmi gjatë emisionit të mbrëmjes “Opinion”, ku kreu i PS-së po përballet me gazetarë.Teksa po diskutohej bilanci i Qeverisë në këto katër vite në infrastrukturë, mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Blendi Fevziu u ngritën tonet. Për më shumë ju sjellim …