Lajme


Befasohen mjekët, gruaja lind binjakët 4 muaj pas vdekjes

Frankielen da Silva Zampoli Padilha ka vdekur në mënyrë klinike që në tetor të vitit të kaluar. 21 vjeçarja ishte në javën e 9 të shtatzënisë, kur ra koma. Aparaturat e mbajtën atë gjallë 4 muaj sepse ajo duhet të sillte në jetë fëmijën e saj. Por pas katër muajsh ka ndodhur një mrekulli sepse kanë ardhur në jetë 2 …


Preket gazetari italian: Ja si nuk u raportua vrasja e kësaj gruaje muslimane në terrorin e Barcelonës

Si në çdo sulm terrorist, edhe në këtë të fundit në Barcelonë, ka prej atyre lajmeve që janë pjesë e ndonjë spekulacioni; por në rastin konkret flitet për një mangësi të qëllimshme në raportim, teksa është fjala për viktimat. Është gazetari Massimo Zucchi ai që ka publikuar një foto të një gruaje muslimane, e cila është vrarë në sulmin terrorist …Fëmija bie nga kati i pestë, fqinjët e presin me batanije.. (Video)

Sapo kanë parë se një fëmijë po qëndronte në cep të dritares së katit të pestë, banorët e një ndërtese në Arsenyev të Rusisë, kanë hapur një batanije dhe kanë pritur derisa të fëmija të bie. Videoja e postuar më poshtë, tregon momentin kur njëvjeçari bie teposhtë dhe kapet nga të pranishmit që ia lehtësojnë rënien. Megjithatë, vogëlushi ka lëndim …


Si sheikët arabë shfryjnë epshet me “pjeshkat” shqiptare të Instagramit

Prostitucioni i formave të ndryshme po bëhet një fenomen mjaft i mprehtë për shoqërinë shqiptare. Përveç atij klasik, sëfundmi ka shpërthyer një formë e re e prostitucionit ku vajza nga ato që rëndom thuhet ” që as që ta merr mendja”, ofrojnë shërbime të tilla kryesisht në vend të largëta me Shqipërinë. Si funksionon Ato nuk deklarohen si prostituta. Përkundrazi, …


‘Pse s’më lënë të vdes?’ 14-vjeçarja vret veten sepse urrente trupin e saj

Një 14 vjeçare ka varur veten brenda garderobës së saj, kjo sepse nuk ishte e lumtur me peshën. Charlotte Baron kishte shkruar gjithçka në një ditar, shoqëruar me vizatime ku përshkruante si do t’i bënte keq vetes dhe theksonte vazhdimisht se nuk i pëlqenin përmasat e saj. Mes të tjerash ajo tregonte një rast specifik kur u shtrua në spital …


Urgjentisht fshijeni WhatsApp, ja çka është duke i’u ndodhur

Nëse ju vjen një mesazh, i cili ju thoshe mund të përdorni ngjyra të reja për WhatsApp-in duhet ta injoroni sepse është virus. Sipas i100, hakerët janë duke dërguar mesazhe të cilat duken sikur janë nga WhatsApp.com, por në fakt janë nga “, një faqe e cila është hapur nga hakerat. Mesazhi thotë se tani disa ngjyra të reja janë …Dridhëruese: Ja si e kishte uruar Vanesa babain e saj Bajram Rexhepin për ditëlindje, e cila ishte e fundit për të (Foto)

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare. Me Ishte vajza e tij, Vanesa, ajo që ia kishte uruar atij ditëlindjen për të cilin do të ishte fundit.bajrammiii Me 3 qershor Bajrami kishte ditëlindjen, e cila do të ishte e fundit për të, e për këtë ditë vajza e tij ia kishte kushtuar një dedikim të …