Europe

Shqipëria e ka thyer embargon e OKB-së: I ka shitur armë Gaddafit (Video)

Dyshimet dhe akuzat se Shqipëria, një vend anëtar i NATO-s, është përfshirë në trafikun ndërkombëtar të armëve, kanë marrë përmasa të tjera. Top Channel publikon një raport të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, i cili provon se në vitin 2011 autoritetet shqiptare kanë shitur armë në Libi, duke thyer embargon që OKB kishte vendosur ndaj […]


Vritet edhe një Shqiptar nga Kosova që luftonte në Siri

Lufta e dhunëshme në Siri u ka marrë jetën mijëra sirianëve por jo vetëm. Përveç sirianëve të vrarë janë regjistruar edhe dhjetra njerëz të huaj të vrarë që vijnë nga vende të ndryshme për të luftuar për lirin e popullit sirianë, duke u përballur kështu me dorën gjakatare të presidentit Bashar Al Assad. Mes tyre […]


Afërdita Dreshaj “Meshkujt kanë frikë nga femrat e fuqishme”

“Për momentin gjendem në New York, kam koncerte këtu, pastaj do të iki në Atlanta për një punë modelingu, për të vazhduar në Miami, ku kam agjencinë time të modës që më pret me mjaft angazhime. Dhe, ëmbëlsira vjen e fundit, në Shqipëri për një këngë, klip dhe kontratë të re! Shpeshherë arti ka pozicione […]
A u kapën autorët e therjes së dy futbollistëve të “BASHKIMI”-it

A u kapën autorët e therjes së dy futbollistëve të “BASHKIMI”-it dhe rrahjes brutale dhe të tre të tjerëve? Si ka mundësi të mos kapen autorët (e këtij akti makabër) kur therrja e futbollistëve ndodhi para dhjetëra dëshmitareve! Kush dhe përse i fshehë autorët e këtij akti? P.s. Pyetje që kërkojnë përgjigje të ngutshme!


Messi e ‘hallakat’ mbrojtjen e Bolivisë (Video)

Lionel Messi nuk ndalet kurrë së shkëlqyeri. Përkundër problemeve me oksigjenin për shkak të lartësisë mbidetare në La Paz, ylli argjentinas e ka ‘hallakatur’ mbrojtjen e Bolovisë, në ndeshjen kualifikuese për Botërorin 2014, e cila përfundoi baras 1:1. Futbollisti i Barcelonës e ka kristalizuar edhe më shumë klasin e tij të pamohueshëm, me një veprim […]


Emigranti fiton në loto 338 milionë dollarë, “mbetet” i njëjti”

Emigranti, pronar i një shitoreje në New Jersy, i cili gjatë vikendit të kaluar ka fituar 338,3 milionë dollarë në lotarinë “Powerball Jackpot”, ka thënë se “do të mbeten i njëjtë në zemër edhe pse është bërë milioner”. Pedro Kezada, 44, ka festuar tiketën fituese të cilën e kishte blerë të shtunën, duke mbajtur një […]Inis Gjoni në gjyq për videon intime

Gjykata e Lartë do të nisë “betejën” ligjore mes regjisores Inis Gjoni dhe Prokurorisë për Krimet e Rënda në lidhje me publikimin e videos intime të regjisores dhe partnerit të saj në vitin 2004,Arjan Selimit,i vrarë në vitin 2011. Gjykata e Lartë ka caktuar datën 9 prill 2013 për seancën e parë për rekursin e […]