Lajme

Arsyeja përse kjo foto është bërë virale në rrjet do t’ju përlotë

Pasi Gloria dhe Steve Kimmel humbën vogëlushin e tyre 14 muajsh nga një atrofi muskulare e shtyllës kurrizore në vitin 2015, ata vendosën të bënin tatuazhe të ngjashme në kujtim të të voglit. Krahët e ëngjëllit do t’i kujtonin prindërve të rinj se një ëngjëll i shikonte nga lart. Pas dy vitesh , Gloria i dha jetë një vajze të …

Read More

Bariu shqiptar hapi çantën pas shkurres, shikoni tmerrin që gjeti brenda

Një ngjarje horror ka ndodhur në Vrisaki të Imathias në Greqi. Një çoban shqiptar ka gjetur në një lëndinë pas një varreze, të futur në një shkurre një çantë dhe kur e ka hapur ka parë se brenda saj ndodheshin dy kavanoza që përmbanin nga një embrion, fetus. I frikësuar bariu menjëherë ka njoftuar policinë, e cila kamarrë zbulimet makabre …


Truket me të cilat ulni shtypjen e lartë të gjakut për vetëm dy minuta

Personat të cilët kanë probleme me shtypjen e gjakut, para së gjithash, patjetër duhet të ndryshojnë shprehitë në ushqim. Doktorët konsiderojnë që për ulje të suksesshme të shtypjes së lartë të gjakut, është më me rëndësi të ulni marrjen e kripës dhe të yndyrave. Shtypja e lartë e gjakut mund të rregullohet me ndihmën e ilaçeve, por edhe me konsumimin …Shenjat e horoskopit me të cilat as mos e mendoni të krijoni një lidhje

Kujdes nga Shenjat e horoskopit me të cilat as mos e mendoni të krijoni një lidhje Para se të mendoni të hidhni hapin për një lidhje të re, yjet mund t’ju tregojnë diçka aspak të këndshme në lidhje me partnerin tuaj. Për fat të mirë më poshtë mund të zbuloni se me cilat shenja të horoskopit, shenja juaj nuk përputhet …


E kafshon një gjarpër helmues, burri i kërkon gruas atë që nuk ua pret mendja

Një burrë, pasi u kafshua nga një gjarpër helmues, nga dëshpirimi se do të vdiste i kërkoj gruas të kishte të njëjtin fat si ai. Të lutem dua që të vdesim të dy”, kështu i ështe drejtuar gruas pasi kishte frikë të vdiste vetëm. Shankar Rai nga një fshat në Indi u kafshua nga një gjarpër helmues dhe ra pa …


“Kam vuajtur nga i ftohti dhe gripi gjatë gjithë kohës, derisa dikush më tregoi të vendosja këtë në kërthizën time”

Kjo është ndoshta një nga metodat më të njohura dhe më efikase kur është fjala për lehtësimin e shumë sëmundjeve. Është shumë e thjeshtë dhe nuk ka nevojë për ndonjë përpjekje të veçantë. Çdo gjë që duhet të bëni është që të lyheni pak pambuk në 50% alkool dhe ta vendosni te kërthiza juaj. Ky trajtim do t’ju ndihmojë të …


Dy gabimet fatale që po bëni me paratë tuaja, a ju ndodh edhe juve kur merrni rrogën?

Foto ilustruese Nuk është surprizuese që shumica e shqiptarëve apo njerëzve nëpër botë, presin rrogën për të shtyrë muajin. S’bëhet fjalë për një fond për ditë të këqija apo ca para mënjanë. Ndoshta rrogat janë të ulëta, ndoshta po i manaxhojmë gabim. Mund të thoni që kam punuar për këtë ditë, pse të mos i shpenzoj paratë që fitoj me …


Studimi i fundit, shokuese ajo që ndodh me fëmijët që lindin në dimër

Profesoresha Cecilie Svanes në Departamentin e Shëndetit Publik Global dhe Kujdesit Parësor në Universitetin e Bergen (UiB) i ka zbuluar së fundi tre faktorët e zhvillimit që ndikojnë në plakjen e mushkërive. “Pasoja e një nëne e cila ka pirë duhan kur ishte shtatzënë do të ndikojë në mushkëritë tuaja negativisht. E njëjta gjë ndodh nëse keni lindur gjatë muajve …


Të vërtetat shokuese rreth misrit. 6 arsye për të mos e ngrënë më kurrë

Misri prodhohet kryesit në Amerikën e Veriut, por varietetet e tij japin produkte të shumta që vlerësohen në të gjithë botën. Shumica e ushqimeve që njerëzit marrin në dyqane përmbajnë misër, duke përfshirë pijet, pudingun, salca sallate, lëngje frutash, biskota, etj. Por, ekspertët paralajmërojnë se ky konsumim i çmendur i misrit ka efekte shkatërrues në shëndetin e njeriut. Studimet kanë …