Lajme

Fejesa me motrën e Mbretit Zog, sekreti më i madh i Enver Hoxhës

A e dini se cili është sekreti më i madh i diktatorit Enver Hoxha? Ajo ishte princesha e Shqipërisë, motra e Mbretit Zot, princesha Maxhide. Ishte Enver Hoxha ai që ia arriti që ta joshte Princeshën Maxhide, aq sa ajo të bëhej e dashura e tij dhe ta shikonte atë si njeriun me të cilin parapëlqente të martohej. Në kohën …

Read More

Rrëfimi i nënës, që e ‘ringjalli’ të bijën e saj 20 herë

Një nënë e përkushtuar, e cila e ka ‘kthyer nga të vdekurit’ vajzën e saj, të prekur nga epilepsia, më shumë se njëzet herë ka thënë që ndihet sikur zemra po i shqyhet sa herë që vajza e saj trevjeçare pëson sulmet e tmerrshme të epilepsisë. Samantha Slocombe, 25-vjeçare dhe bashkëshorti i saj, Michael, 32-vjeçar, e kanë ringjallur vajzën e …Atentati në Ksamil: Sa herë u qëllua viktima, e shoqja bërtiste ‘ndihmë’

Detaje të reja dalin në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Ksamil, orët e vona të mbrëmjes së shkuar, ku në një atentat, mbeti i vrarë, Vamgjush Ciko, babi i Dhimitër Çikos, ky i fundit ndodhet në burg për vrasjen e 47-vjeçarit,Aleksander Bardhi në vitin 2016 Viktima është qëlluar rreth pesë herë me pistoletë, plumbat e kanë kapur në kokë …


Fundi i botës është shumë pranë, çfarë po fsheh NASA?!

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë mbi fundin e botës, por si qëndron e vërteta. Në youtoube qarkullon një video e publikuar nga NASA në të cilën thuhet se fundi i botës është shumë pranë. Këtë gjë e kanë pranuar nën zë edhe vetë shkencëtarët e NASA-s. Megjithatë agjencia më e madhe hapësinore në botë në deklarata e saj …


E tmerrshme: Adoleshentja gjendet e vdekur dhe lakuriq në kazanin e plehrave (FOTO)

Një 15-vjaçare që kishte humbur prej një jave, është gjetur pajetë në një kazan plehrash. Ngjarja e rëndë është shënuar në SHBA, ku siç raportojnë mediat e huaja, Maleigha Solonka kishte shkuar tek shtëpia e gjyshes së saj, pasi i kishte rrëfyer frikën se dikush mund ta lëndonte. Policia ka deklaruar se vajza është gjetur e zhveshur në një kazan …Dasma kthehet në mort në Korçë, dasmorit i …

Një dasmë ka përfunduar në tragjedi në qytetin e Korçës, pasi një prej dasmorëve është ndjerë keq dhe më pas ka ndërruar jetë rrugës për në spital. Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnate ku njërit prej dasmorëve fillimisht i ka rënë të fikët dhe më pas ka ndërruar jetë. Menjëherë pasi u ndje keq të pranishmit e kanë dërguar me …


I ndan për shkak të fesë, por dashuria e tyre nuk mbaroi as pas 50 viteve (Foto)

Një gjyshe belge tash 68 vjeçare ka filluar kërkimet për ish të dashurin e saj, një dashuri kjo e ndaluar për 50 vite me radhë. Josiane Van Craeyveld ka qenë tinejxhere kur e ka takuar Peter Baker në një kafe në Kortrijk, shkruan Dailymail, Ish ushtari amerikan ka qenë disa vjet më i vjetër se Josiane. Ndërkohë gjyshja belge për …


Bleu rroba banje, ajo që gjeti brenda e bëri të “zgurdullojë” sytë

Një 33-vjeçar është habitur kur ka vajtur në një dyqan për të blerë një palë rroba banjë dhe ajo që ka gjetur në to e ka lënë të tronditur. Për vetëm 10 euro ai bleu të shkurtrat në të cilat gjeni 9 doza droge. “Jam i tronditur. Nëse do t’i gjente fëmija im, pasojat do të ishin të rënda. E …