Borë në fundjavë, ulje drastike e temperaturave

Ditën e nesërme, të enjten, masa të ngrohta ajrore, përkohësisht do të sjellin përmirësim të motit me kthjellime dhe rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare.
Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kaloj mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijoj kushte për mot më të ftohtë dhe reshje shiu, e ditën e shtunë do të mbajë mot dukshëm më i ftohtë, kryesisht i vranët, kohëpaskohe me shi, ndërsa në vise malore mbi 1500m priten edhe reshjet e para të borës.
Deri në mbrëmje reshjet pritet të pushojnë.
Vazhdo leximin duke klikuar linkun më poshtë:

VAZHDIM