Articles by LajmeOnline


“Lamtumirë” diell? Surprizat e motit këtë fundjavë, ja çfarë na pret

Jemi zyrtarisht në vjeshtë. Temperaturat kanë rënë ndjeshëm dhe duket se reshjet e shiut do të na shoqërojnë në këto ditë të fundit të shtatorit. Dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura normale dhe moti do të jetë me diell, nga ora 9-18 pritet që temperaturat të jenë nga 17-20 gradë. Era pritet të fryj me 1-3m/s, ajo do […]


Vajza e Majlinda Bregut largohet nga Shqipëria, fjalët prekëse të politikanes

Pak ditë më parë përmes një postimi në rrjetet sociale, vajza e Majlinda Bregut njoftoi se po largohej nga Shqipëria drejt Belgjikës, aty ku thuhet se do të nisë studimet e larta. Duket se Majlinda ka filluar ta ndjejë mungesën e vajzës shumë shpejt, dhe këtë e ka treguar përmes një postimi pak më parë në Instagram. Ja si shprehet […]


E tmerrshme, “vajza gjarpër” që ndërron lëkurën e saj çdo 45 ditë

Një vajzë nga India është pagëzuar me emrin “vajza gjarpër” për shkak se i bie lëkura çdo gjashtë javë si rezultat i një sëmundje të rrallë. Shalini Yadav, 16 vjeç, e cila më në fund do të marrë trajtim mjekësor në Europë, ka nevojë të lyejë vazhdimisht trupin e saj me krem hidratues dhe të bëjë banjë çdo orë në […]


Mos e anashkaloni këtë! Kjo mund të jetë arsyeja e dhimbjes së shpinës suaj

Meshkujt janë të prekur nga kjo sëmundje në 90% të rasteve, veçanërisht ato me flokë në pjesën e poshtme të shpinës. Sëmundja zakonisht ndodh gjatë pubertetit kur rritet flokët dhe aktiviteti i gjëndrës dhjamore përforcohet. Sëmundja pilonidale është një inflamacion kronik i indeve të buta. Më së shpeshti manifestohet si një shtresë e fortë e cila është e pasuar nga: […]


Tërmete, uragane dhe vullkane: “Janë fiks shenjat e fundit të botës” (FOTO LAJM)

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishmë që goditen SHBA-të dhe Ameriken Qendrore, disa cuname të vegjël që i pasuan ata si edhe dy tërmete të fuqishme që ranë gjatë dy javëve të fundit në Meksikë, shkruan Albeu.com. Disa besimtarë të thekur kristianë thonë se këto janë shenjat […]


Vdes gruaja më e pasur në botë, ky ishte biznesi i saj

Miliarderja franceze Liliane Bettencourt, familja e të cilës ka themeluar L’Oreal dhe ende zotëron pjesën më të madhe në gjigantin e kozmetikës, ka vdekur ditën e djeshme, në moshën 94 vjeçare. Lajmin e ka dhënë vajza e saj, Françoise Bettencourt Meyers, e cila në një komunikim për mediat tha: Liliane Bettencourt vdiq mbrëmjen e kaluar në shtëpinë e saj. Dëshiroj […]
Pak ditë para aplikimeve për lotarinë amerikane, Ambasada jep këshillën kryesore

Para disa ditësh Ambasada amerikane dha lajmin e mirë për shqiptarët se edhe ky vit do të ketë Lotari amerikane. Ditën e sotme ajo ka lajmëruar në Facebook, datën se kur do të fillojnë aplikimet. Por, ajo që është më e rëndësishmja për të gjithë ata që dëshirojnë ta fitojnë lotarinë janë këshillat që Ambasada jep për aplikantët. Ambasada shkruan […]