Articles by AV

Mjekët i japin dy javë jetë, por ja si e lufton kancerin ajo

Një grua, e cila po lufton kancerin, thotë se fiksimi pas ushqimit i ka dhënë avantazh në betejën e saj. Britanikja Natasha Grindley, 37 vjeç, po lufton me kancerin e stomakut dhe thotë se pasi mjekët nuk i dhanë shumë shpresa, ajo iu kthye me dëshpërim ushqimit të shëndetshëm. Mjekët i dhanë dy javë jetë, por ajo i sfidoi ata. […]


Supozohej të ishte ushqim për të, por u bënë miq (FOTO)

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Primorye – një park në Rusi, që ka lënë gojëhapur mijëra përdorues të internetit. Ajo filloi me një vakt të rregullt që i është dorzuar një tigri siberian të mbajtur në park. Emri i tij është Amur. Ai çdo ditë merrte një vakt, një kafshë të gjallë, lepur apo diçka tjetër të vogël, por […]Era Istrefi shumë shpejt pjesë e labelit më të madh botëror

Era Istrefi, emri që po bën bujë në gjithë botën. Karrierën e nisi në Kosovë ku me këngët e para bëri një ‘boom’ të madh duke sjellë një frymë të re në industrinë muzikore shqipe. Mirëpo, fama e saj u rrit edhe më shumë kur kaloi në menaxhim të Faton Shoshit. E falë këtij menaxhimi të suksesshëm, Era sot është […]


Femrat e zbulojnë sekretin për përjetimin e shumë orgazmave (FOTO)

Ka ardhur koha që ta ndryshoni teknikën tuaj…  Më shumë se 1,000 femra e kanë zbuluar sekretin se si mund t’i bëni të arrijnë orgazma të shumëfishta. Studimi i ri nga OMGYES në bashkëpunim me Debby Herbenick, i kishte pyetur femrat e moshave 18 – 95 vjet rreth detajeve intime të jetëve të tyre seksuale, transmeton lajmi.net. Rezultatet kishin qenë […]


Ja pse meshkujt preferojnë më shumë bjondet

Sipas disa studimeve të fundit thuhet se bjondet përvec se janë tërheqëse shumica prej tyre mendojnë shumë edhe për aktin seksual. Kjo se pershkak të lidhjes së tyre me kordonin e kërthizës për marrëdhënie seksuale e që studiuesit janë duke bashkëpunuar për të eksploruar këtë çështje të cilët po bëjnë kërkime mbi lidhjen e flokëveverdhave me aktin seksual. Ndërkaq të […]


Sadna e mallëngjyer nga reagimet e shqiptarëve

Vdekja e Sadnës në telenovelën super të ndjekur “Bidaai”, që transmetohet në Televizionin Klan, pati një impakt të madh tek publiku shqiptar. Ishin të shumtë ata që nëpërmjet rrjeteve sociale shprehën trishtimin për vdekjen e personazhit aq të dashur për ta. Reagimet për vdekjen e Sadnës nuk kanë kaluar pa u vënë re edhe tek vetë aktorja Sara Khan, e […]


Kurrë mos e pini ujin që rri në gotë gjatë natës, ja pse

Duke e ditur rëndësinë e ujit, shumë njerëz e lënë një gotë ujë afër shtratit të tyre para se të flenë, për ta pirë atë në rast se kanë nevojë gjatë natës. Dhe për krejt ju që e keni bërë këtë ose e bëni rregullisht, e dini se shija e ujit që qëndron për një kohë në gotë është e […]


Video nga seanca e gjykimit të ‘Grupit të Kumanovës’ (Video)

Portali A1on.mk ka publikuar një video ekskluzive nga seanca e gjykimit të ‘Grupit të Kumanovës’ ku shihen shqiptarët e burgosur në ‘Lagjen e Trimave në Kuma Në video shihen edhe forcat e shtuara të policisë që janë të ulur rreth dhe në mesin e shqiptarëve të akuzuar për ‘terrorizëm’. Kujtojmë se më 7 dhjetor po të njëjtit u deklaruan si […]


Çun Lajçi ju kundërpërgjigjet atyre që e fyen për rolin e tij në filmin serb, “Enklava” (Video)

Roli i Çun Lajçit në filmin serb Enklava ka bërë që aktori të merr kërcënime të ndryshme qoftë në profilin e tij personal por edhe nga mesazhet e ndryshe. Ai në një intervistë për ExpressRozë tregon se shumica e komenteve janë më shumë fyerje dhe sharje se sa paraqesin ndonjë kritikë të mirëfilltë. Për më shumë mund ta ndiqni intervistën […]