Articles by AV


Greqia fillon zbatimi i ligjit të ri të Emigracionit

Burime pranë ministrisë së Brendëshme, kanë deklaruar se Ministri i Emigracionit Janis Muzalas ka firmosur sot urdhërin për vënjen menjëherë në zbatim të ligjit të ri të emigracionit, i cili edhe pse ka hyrë në fuqi para dy muajsh nuk është zbatuar për shkak se sistemi elektronik nuk ishte gati. Sipas informaconeve ministri ka dhënë urdhër që proçedura të filloj […]E pabesueshme: Ja çfarë ndodh kur derdh ujë në shkretëtirë (VIDEO)

Mund tu duket e pabesueshme, por shkretëtira nga i nxehti ekstrem gjatë ditës kalon në të ftohtë ekstrem gjatë natës. Një djalë ka bërë eksperiment në shkretëtirë ku ka ndezur një zjarr ka marrë me vete dhe ujë. Po ajo çfarë ndodh në momentin që djali derdh ujin në shkretëtirë është me të vërtetë e magjishme.


Të rinjtë: Në Maqedoni nuk ka perspektivë (VIDEO)

Institucionet shtetërore nuk kanë informacion për numrin e të rinjve që janë larguar nga vendi deri më tani. Përveç se nuk dihet numri, nuk dihen as profilet e njerëzve të cilët janë larguar për gjetur punë. Sot, njeriu i parë i Agjencisë për Punësim, i ftoi të rinjtë të qëndrojnë në këtë shtet sepse ka punë dhe nuk kanë nevojë […]Ish-reja e Sali Berishës na njofton me të dashurin e ri (Foto)

Nëse nuk e kishit besuar lajmin se ish-bashkëshortja e Shkëlzenit kish lënë pas krahëve historinë me djalin e ish-kryeministrit, ja tek vjen një tjetër provë se Sadije Berisha është kokë e këmbë në dashuri, me një mashkull tjetër E si të mos jetë, kur partneri në fjalë paska një alamet trupi, e mbi të gjitha një titull i cili me […]


Nuk do të keni nevojë më që ta…IPHONE 7 VJEN ME VECORI MAHNITESE

Harrojeni hapjen e celularit me shenjat e gishtit, gjenerata e ardhshme e iPhone pritet që t’ju lejojë t’i kontrolloni aplikacionet dhe të shkruani pa e prekur fare celularin. Gjiganti kalifornian i teknologjisë ka aplikuar për një patentë e cila quhet “senzorët e prekjeve të shumta”. Kjo teknologji do t’i ndihmonte pajisjet që të detektojnë gishtat ose duart duke lëvizur në […]


VIP-at që u ndanë e thanë: S’jena bashkë mo…

; Nuk është edhe pa brengosëse ndarja e çifteve të VIP-ave tanë. U morën shumë mediet e shkruara dhe ato elektronike me ndarjen e tyre… Por, a thua, si janë ndier zemrat e tyre?, pyet “Kosovarja”. Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula Një prej çifteve më të dashur për publikun shqiptar na dukej se do të ishte Dafi dhe Ledri, shkruan […]


Horoskopi ditor, e premte 5 shkurt 2016

Dashi Do keni një marrëdhënie te ngrohte me partnerin tuaj sot dhe kjo do ju afroje edhe me tepër me njeritjetrin. Shume gjera kane për te qene me ndryshe nga me pare. Beqaret do e fillojnë si me shaka një njohje te re, pa menduar se ajo mund te shkoje edhe ne martese. Do jeni vërtet me fat. Financat do […]