Articles by AV

Historia e tmerrshme e shqiptares që i dorëzoi priftit djalin për epshet seksuale

Mediat greke kanë shkruajtur këto ditë për një skandal, pjesë e të cilit është një grua shqiptare. Ajo akuzohet se dërgoi djalin e saj 5 vjeç për të përmbushur epshet seksuale të një prifti. Bëhet fjalë për një ngjarje të zhvilluar në abacinë e Komotinit, në Greqinë e Veriut, pranë kufirit me Shqipërinë, ku në qendër është një çift shqiptaro-grek, […]


Një vit e tetë muaj: Femra që bëri bujë për humbjen e 92 kilogramëve (Foto/Video)

Më 29 gusht të vitit 2014, Simone Anderson, një 25 vjeçare vendosi të ndryshojë komplet stilin e jetës së saj, e cila atë kohë peshonte 169 kilogramë. Më 29 tetor, ajo kishte hyrë në një operacion të lukthit dhe në më pak se 12 muaj ajo arriti diçka mbresëlënëse duke larguar 92 kilogramë, transmeton Qiriu.net. Femra e cila vendosi t’i […]Nëse keni pika të bardha në dhëmbë, menjëherë shkoni te doktori! Ja nga cila semundje rrezikoheni ?

Pikat e bardha në dhëmbë mund të jenë simptomë e hershme e kariesit, i cili është ndër sëmundjet më të zakonshme në fëmijëri. Thuhet se astma është ndër sëmundjet më të zakonshme te fëmijët, mirëpo faktikisht shkatërrimi i dhëmbëve është pesë herë më i zakonshëm sesa astma. Ky proces mund të ndalohet te fëmijët dhe të rriturit. Tek të rriturit, […]


Mjalti Dhe Kanella Frika Dhe TmerriIi Kompanive Farmaceotike

Mjalti prodhohet në shumë vende të botës. Ai është ushqimi i vetëm në planet që nuk do të prishet ose kalbet kurrë. Megjithatë, kur e lëme atë në një vend të ftohtë dhe errët për një kohë të gjatë do të ngrij. Kur kjo ndodh, thjesht lirojme kapakun ekavanozit që kemi dhe e vënë në nje tenxhere me ujë të […]


Pinte çaj të gjelbër çdo ditë, por çfarë i ndodhi i la të gjithë doktorët pa mend

Pasi që vuante nga dhimbjet e kokës, marramendjet dhe dhimbjet abdominale, një vajzë 16 vjeçare nga Anglia ishte diagnostikuar me infeksion në traktin urinar. Simptomat e saj filluan të keqësoheshin, pasi që asnjë nga terapitë me antibiotikë nuk kishin efekt, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, ajo kishte bërë një ekzaminim të radhës pas një kohe, dhe këtë herë ishte diagnostikuar me verdhëz. […]


Dieta me limonadë: Një kilogram më pak për çdo ditë

Shumë studime kanë treguar se limoni ndihmon në procesin e shkrirjes së dhjamit, kështu që dieta me limon ju ndihmon të keni një linjë çfarë e keni dëshiruar gjithmonë. Me këtë dietë shumë shpejt do të humbni në peshë, pothuajse një kilogram në ditë. Dieta ndryshe quhet edhe “pastrimi me limon”, sepse pastron trupin nga helmet e grumbulluara. Kjo dietë […]


Gjashtë ushqimet, që kurrë nuk duhet t’i hani së bashku

E dhe ushqimet e shëndetshme mund të jetë të dëmshme për organizmin, nëse i konsumoni në mënyrë të gabuar. Zbuloni cilat lloje të ushqimit dhe pijet parandalojnë absorbimin e mineraleve në organizëm SPINAQI + PRODHIMET E QUMËSHTIT Spinaqin mos e përzieni me prodhimet e qumështit, sepse përbërësit e tij parandalojnë absorbimin e kalciumit në organizëm. Nëse ju mungon ky mineral, […]


Ja si e uron vjehrra nusen e Ermal Fejzullahut për ditëlindje (Foto)

Bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahut, feston ditëlindjen. Me këtë rast, atë e atë uruar shumë miq e të afërm. Një urim special për Arianën, e cila këtë ditë po e shijon në Stamboll, e ka bërë vjehrra e saj Nera, transmeton gazeta Kosova Sot online. “Sum urime per ty Ariana, e bukura ime , buzeqeshur te pagsha gjithemone….perplot dashuri i pritsh […]