Articles by AV

Shtyjnë numërimin, kreu i KQZ-së: Komisionerët po shkelin ligjin

Duket se është bërë shumë shqetësuese vendimi i disa komisionerëve, të cilët kanë vendosur që të shtyjnë procesin e numërimit për ditën e nesërme. Lidhur me këto vendimi, ka dalë në një konferencë për shtyp vetë kreu i KQZ-së Klement Zguri. Ai ka deklaruar se çdo numërues që nuk kthehet në detyrë për të numëruar votat do të ketë masa …


Menyra natyrale si te pastroni veshet pa i demtuar

Dylli në veshë është një gjë krejtësisht normale, proces me të cilin pengohet hyrja e baktereve, e ndotjeve dhe e pluhurit në brendi të veshit. Fatkeqësisht, dyllin e veshëve shumica e konsiderojnë si yndyrë të panevojshme dhe ndyrësi, andaj e eliminojnë çdo ditë. Më e keqja e gjithë kësaj është që zakonisht këtë e bëjmë me ndihmën e shkopthave për …


Aktivitet paranormal: “Vizitori i pazakontë”, pranë fëmijës në gjumë (Foto)

Laura Haigh dhe Dean Evans nga Devon i Anglisë, në xhirimin monitorues të fëmijës së tyre, kanë parë një siluetë të çuditshme. Prindërit fillimisht kanë menduar se është një arushë pelushi, por më pas panë së vogëlushi ishte i vetëm në shtratin e tij, “Hija” pranë fëmijës që fle… “Askush nuk ndodhej pranë tij,. Ai flinte i qetë. Por, pamjet …


Telefonata që e copëtoi zemrën time…

Jetoj në Ferizaj, por shpesh ndodhem në Prishtinë, te ime shoqe e studimeve. Andaj, ajo edhe më njohu me një të afërm të saj, pak ditë pasi diplomova. Dhe, në një nga ato ditë, kur prisja me pa durim takimin e radhës me të, më vjen një telefonatë. Ai më tregon se do të shkonte pak ditë te i vëllai, …


Ja sa paguhen Mihrija dhe Naimi për Bajram (VIDEO)

Janë çifti më i lumtur në estradë. Për më tepër kanë profesionin e njëjtë, E, kjo gjë vërehet sidomos në performanca live që ftohen nga vendet e ndryshme ku organizojnë muzikë për nder të festave. Nga burimet e arbresh.info mësohet se dyshja marrin përafërsisht 3 mijë euro për një natë./ Ata ftohen edhe në dasma që këtë gjë e konfirmoi …


Ditë e trishtë për Alban Skënderajn! Humb njeriun më të shtrenjtë

Dita e sotme ka qenë një ditë e hidhur në familjen e këngëtarit të njohur dhe aq shumë të dashur për publikun, Alban Skënderaj. Fatkeqësisht, Albani ka humbur të ëmën e cila është larguar nga jeta pasi ka luftuar prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e ka bërë të ditur fillimisht Revista ‘Who’. Urojmë që Albani dhe …


Nuk pritej, mbulohet këngëtarja shqiptare dhe uron Bajramin (Foto)

Nuk pritej, mbulohet këngëtarja shqiptare dhe uron Bajramin (Foto) Festa e Fitër Bajramit kalon me urime të ndryshme, të cilat japin mesazhe të ndryshme, por edhe përçohen në mënyra të ndryshme.Një urim më ndryshe ka ardhë edhe nga këngëtarja e njohur Yllka Kuqi, Ajo kishte vënë një mbulesë në kokë, ku prapa saj ishte një mbishkrim arab dhe me foton …


Dalin rezultatet përfundimtare të sondazhit, ja kush fiton zgjedhjet 2017

Publikohet sondazhi i parë pas mbylljes së kutive, kjo parti merr më shumë se 70 mandate Ora News dhe IPR Marketing kanë publikuar vetëm pak minuta më parë rezultatin final të Exit Pollit për rezultatet në rang kombëtar dhe në qarkun e Tiranës. Në fotot në vijim mund të shikoni se cilat parti kryesojnë dhe rezultatet në përqindje.


Çfarë kanë këmbët e Lindës? Detaji i çuditshëm që nuk u pa sot në TV (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka votuar në ambientet e shkollës në Surrel. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, disa nga banorët e kanë pritur para oborrit kryeministrin ku ky i fundit ka shtrënguar dorën me ta. Pasi ka hedhur votën tek kutia e votimit kryeministri ka ngritur dy gishtat, për t’ju kujtuar gjithë njerëzve numrin dy në fletën e votimit. …


Guaja nuk ia hap burrit telefonin, arsyeja ju len pa fjal.

Mu desh të udhëtoj për një punë për tre ditë dhe posa mbërrita në shtetin tjetër mora t’i telefonoj dhe ta rehatoj bashkëshorten dhe djalin, sepse nuk jam mësuar të jem larg tyre dhe as ata nuk janë mësuar me mungesën time që prej tre vitesh kur jemi martuar. Por, fatkeqësisht thirrjeve të mia nuk i përgjigjej kush!! Përgjatë tre …