Articles by AV

Kjo Këngë e ndjeshme për Mërgimtarët do ti bëj të githë me lot (Video)

Kjo Këngë e ndjeshme për Mërgimtarët do ti bëj të githë me lot. Këtë video nuk duhet ta humbsni sidomos tani që është edhe muaji i mërgimtarëve. Folkloristi Genc Pirraku e ka kënduar këtë këngë enkas për bashkëatdhetarët tanë në mërgim, ja vlen ta dëgjoni Këngën në vazhdim/ Shiheni videon e plotë më poshtë. Gazetain Video


Greta Koçi i vë flakën Valbonës, ekspozon të pasmet në natyrë

Kohët e fundit motrat Koçi kanë fituar një shëndet që i është përqendruar kryesisht në të pasme dhe gjoks. Ndryshimet që kanë pësuar në fytyrë ndër vite bien shumë në sy por ajo që bie më shumë në sy janë format trupore të ekzagjeruara. Nuk dihet nëse në foton e fundit të postuar në Instagram, Greta ka përdorur fotoshopin apo […]


Skandal në Shkodër/ Burrë dhe grua shfrytëzonin për prostitucion vajza të mitura

Foto ilustreuse Dy persona nga qyteti i Shkodës janë arrestuar gjatë ditës së sotme. Të ditur janë bërë vetëm emrat e tyre që janë përkatësisht Lumturie K. 43 vjeçe dhe Lumturie K. 43 vjeçe. Ata akuzohen për ushtrim të prostitucionit me vajzat e mitura si dhe trafikim i të miturve e mbetur në tentativë. Gjithashtu është arrestuar edhe një person […]Njihuni me popullin që jeton mbi 100 vjet, ata nuk sëmuren kurrë as nga gripi

Ata janë populli që të gjithë i kanë zili dhe arsyeja e kësaj është jetëgjatësia e tyre. Njihen si populli Hunza dhe për ata ka shumë mite, por e vërteta e këtij populli është akoma më mbresëlënëse. Jetojnë në Pakistan dhe jetëgjatësia mesatare e një personi është 67. Në Hunza të jesh 100 vjeç nuk do të thotë se je […]


Ambasada amerikane ka një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që…

Ambasada amerikane ka një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që u skadon viza Amabasada amerikane në Tiranë ka dhënë një lajmërim për të gjithë studentët shqiptarë që studiojnë në SHBA. Ambasada njofton se “nuk është nevoja që studentët të kthehen në Shqipëri gjatë pushimeve verore vetëm për të rinovuar vizën”. Megjithatë ajo njofton se “nëse ktheheni në …


Një sëmundje po transmetohet nga kafsha tek njerëzit/Dy të vdekur deri tani, alarmohen dhe shkodranët

Babë e bir kanë ndërruar jetë brenda dy ditësh si pasojë e një sëmundjeje të rëndë infektive, e cila shfaq simptomat e temperaturës së lartë dhe diarresë, por që nuk është virozë e stinës, edhe pse shumë persona e ngatërrojnë me të tillë. Viktimat, nga Simtica e Gostivarit, ishin të moshës 24 dhe 50 vjeç dhe ndërruan jetë në klinikën […]


I dashuri i humbi jetën në atentatin në Sukth, flet për herë të parë këngëtarja shqiptare

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, e cila prej kohësh është shkëputur disi nga vëmendja e medias, vjen me një rrëfim krejt ndryshe nga herët e tjera. Ndonëse ajo poston foto të ndryshme në rrjetet sociale, ku duket se është me pushime tërë kohës, kjo padyshim nuk është periudha e saj më e mirë. Në një intervistë për emisionin “Edicioni Veror” […]


Habisin Japonezët, ja në cfarë vendi e rendisin Beratin si qyteti më i bukur

Në artikujt tanë ju kemi informuar vazhdimisht mbi qytetet më të bukura në botë, të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë, por ndryshe nga sugjerimet e tjera kësaj here duhet ta ktheni busullën nga Shqipëria jonë e bukur, më saktë Berati. Agjencia japoneze për turizmin “JATA” ka publikuar listën e qyteteve më të bukur në botë […]


Dramë e tmerrshme, e përdhunojnë 16-vjeçaren se vëllai kishte përdhunuar një fëmijë

Hakmarrja ka përfshirë jo vetëm një familje, por edhe një bashkësi të tërë banorësh në një fshat në Pakistan. Policia në Pakistan tha se ka arrestuar 20 anëtarë të një këshilli të fshatit, të cilët kanë urdhëruar përdhunimin e një vajze adoleshente si ndëshkim për një përdhunim që ka bërë vëllai i saj. Zyrtari lokal i policisë, tha se këshilli …