Articles by Apache

“Dallga e madhe do të përpijë Drimadhesin”, pushuesit largohen të lebetitur nga plazhi

Një paralajmërim nga bizneset vendase për një dallgë të madhe, gjigante që mund të prekte brigjet e Dhërmiut dhe më konkretisht Drimadhesin, ka bërë që pushuesit të largohen të tmerruar dhe plotë panik për të shpëtuar kokën. Një situatë tepër e çuditshme, pasi as ndonjë meteorolog nuk e ka parashikuar këtë dallgë gjigante e as ndonjë lajmërim tjetër nuk është […]


Burri i tërbon të gjithë në Shëngjin, shfaqet çuditshëm në plazh

Nuditeti dhe veçanërisht plazhet lakuriq e personat që zhvishen pa komplekse gjithmonë na kanë bërë përshtypje ne shqiptarëve dhe deri diku kemi të drejtë. Në momentin që në një plazh publik të gjithë janë të veshur në mënyrë normale, me rroba bane dhe në plazh ka edhe fëmijë, është e rëndë që të pranosh persona që zhvishen. Ndoshta kjo u […]


4 vite burg për Shpëtim Gjikën, pse ish-kreu i bashkisë së Vlorës nuk do kalojë asnjë ditë në qeli?

Ish-kreu i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika është dënuar me 4 vite burg. Vendimi është marrë nga një trupë gjykuese e përbërë nga Mirela Mishgjoni, gjyqtare, Arbana Selmanaj, gjyqtare dhe Laurent Fuçia, gjyqtar-relator për çështjen. Vendimi për katër vjet burg konvertohet në dy vjet shërbim prove. Gjika gjithashtu nuk ka të drejtë për 3 vjet të kryejë funksione publike. Akuza […]


15 vite e martuar, i shembet toka nën këmbë kur mëson kush është burri i saj

Pas 15 vitesh martesë, të cilën e cilësonte të lumtur dhe të kënaqshme, një gruaje i është shembur toka nën këmbë pasi ka mësuar se kush është në të vërtetë bashkëshorti i saj. Ai quhet Peter Yates dhe është i akuzuar për përdhunimin e 36 vajzave të mitura. Pra, Peter ishte një pedofil manjak dhe gjatë gjithë jetës së saj […]


28-vjeçarja kryen marrëdhënie me qenin, i ndodh gjëma dhe përfundon në spital

Dëshirat seksuale të njerëzve ndonjëherë i kalojnë kufijtë e normales. Pikërisht kjo gjë ka ndodhur me 28 vjeçaren nga Napoli. E themi këtë sepse ajo ka kryer marrëdhënie seksuale me qenin e saj 3-vjeçar. Qeni ishte i racës Dalmat. Pasi ka kryer marrëdhënie është detyruar që të kërkojnë ndihmën e shpejtë pasi kishte dhimbje të tmerrshme në mitër. Mjekët kanë […]


Tragjedi në Lezhë/ Gjyshi dhe mbesa rrëzohen nga motori dhe bien në lumë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17:40 në fshatin Gjadër në një rrugë rurale që lidh Gjadrin me Zojsin, ku një motoçikletë mbi të cilën udhëtonin gjyshi dhe mbesa e tij u aksidentua dhe përfundoi në lumin Gjadër. Sipas policisë mësohet se V.L. 70 vjeç i cili ishte në drejtimin e mjetit, humbi jetën duke u […]


Askush nuk pati guxim ta këndojë këtë këngë deri sa u paraqit kjo vajzë!(video)

Askush nuk pati guxim ta këndojë këtë këngë deri sa u paraqit kjo vajzë!(video) Juria e The Voice,gjithmone ka pasur lloje të ndryshme të performancave.Në mesin e atyre që kanë mahnitur jurinë, ka pasur edhe të atilla performanca prej të cilave juria është shkrirë së qeshuri. Në performancat vetëm para jurisë, për t’u zgjedhur në hapat më tutje, pra që […]


Pas pushimeve, serbi i shkruan shqiptarit: Çfarë i thashë për ju tim biri kur vizitova Shkodrën

Letra e presidentit serb Aleksandër Vuçiç e botuar dje në mediat botërore, ku i kërkonte popullit serb të reflektonte mbi marrëdhëniet me shqiptarët dhe premtonte një marrëveshje me Kosovën, u komentua si një kthesë e fortë e politikës serbe. ShkodraNews publikon të plotë letrën e një serbi dedikuar mikut të tij shqiptar publikisht në facebook. Letra është një impresion i […]


“Lajthit” moti, zbardhen plazhet në mes të verës

Moti i keq duket se ka përfshirë një sërë qytetesh dhe nuk ka të ndalur. Më problematike janë shfaqur disa prej qyteteve bregdetare, të cilat ditën e djeshme janë zbardhur si të binte dëborë. Stuhia dhe breshëri i madh kanë rënë në Marche, Piemonte, Venezia si dhe në zonën e Alessandria-s, në Itali, duke shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi […]


E pabesueshme por e vërtetë/ Njihuni me gruan që kuroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj

Një raportim shokues dhe i pabesueshëm vjen nga Irani. Një grua tregon sesi e kuroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj. 50 vjeçarha Siëanj Muhieeddin ha një gjarpër në muaj pas është diagnostikuar me kancer në mitër.Fillimisht ajo merrte ilaçe që i dhanë doktorët, të cilët kushtonin 500- 700$ dhe çdo herë i blinte.Çmimet ishin shumë të shtrenjta për të dhe ajo […]