Articles by Agnesa

Të gjitha arsyet pse duhet të hani fasule

Në dimer fasulet janë ndoshta ushqimi me i përdorshëm i shqiptarëve. Por duke ditur vetitë shëndetësore që ne marrim prej tyre, ju do të kuptoni se ne nuk jemi populli i vetëm që i konsumojmë shumë. Ato janë të shëndetshme, për arsyet më poshtë: Janë të pasura në fibra të tretshme/ Fibrat e tretshme ndihmojnë që ne të ndihemi të […]


Nuk dini se çfarë problemi ka marrëdhënia juaj në çift? Ky artikull do t’ju ndihmojë!

Nuk ka si dashuria. Megjithatë, ka disa gabime që tundin themelet e një marrëdhënieje, të cilën deri pak më parë e konsideronit të shëndoshë. Nëse këto gabime ndodhin në mënyrë të përsëritur atëherë duhet të shqetësoheni. Këtu janë 5 gabime, të cilat mund të shkatërrojnë lidhjen tuaj: Gënjeshtra: Gënjeshtra është e pashmangshme për njerëzit, madje mund të themi qartë se […]


10 qentë që ngjajnë me disa personalitete të famshme (VIDEO)

Këta qenë të kujtojnë disa nga njerëzit më të famshëm në botë. Çdo qen në këtë fotografi është versioni kafshë i çdo të famshmi. Nga John Travolta deri tek Putini, shumica e tyre kanë ngjashmëri të pabesueshme me disa të famshëm, transmeton lajmi.net.Më poshtë sjellim 10 prej këtyre qenve që në shikim të parë duken si disa të famshëm. Per […]


“Gjuanin” vajza dhe më pas i vidhnin/ Kush janë tre plaçkitësit e plazheve të jugut?

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh në disa nga plazhet në jug të vendit. Mësohet se në pranga kanë rënë Kreshnik Yzeiri 33 vjeç, Adriatik Hitaj 41 vjeç, Albi Biçaku 21 vjeç. Tre personat kanë vjedhur disa telefona celularë nëpërmjet mashtrimit, por gjithashtu nuk kanë kursyer as banesat. Konkretisht Albi Biçaku së bashku […]16 vjeçari nga Fieri Chriss publikon këngën Don Dale, nuk do të besoni sa kushton ora e tij dhe makinat luksoze! (Video)

16 vjeçari nga Fieri Chriss publikon këngën Don Dale,vetem ora i kushtin 30 mij euro kurse veturat… (Video) 16 vjeçari nga Fieri ”Chriss” ose sic njihet ”RichBoy”, edhe pse i ri ne moshe eshte shume i perkushtuar pas muzikes qe ben. Ai se fundi ka sjell projektin me te ri qe titullohet Don Dale. Kenge e cila eshte publikuar nga […]


Djaloshi kërcënon 18-vjeçaren nga Librazhdi: “Do të vras po nuk u lidhe me mua”

Një vajzë adoleshente në Librazhd, është përndjekur dhe dhunuar nga një djalë i ri. Gjatë ditës së djeshme u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e A.L., 24 vjeç, banues në Librazhd, pasi dyshohet se ka përndjekur dhe goditur O.L., 18 vjeçe. Bazuar në deklarimin e së resë në portalin “infoelbasani,al”, prej disa kohësh 24- vjeçari e […]


Ja si do silleshin burrat nëse provojnë për një ditë dhimbjet e lindjes (Video)

Dy burra, Dan dhe Brad kanë marrë guximin që të provojnë me anë të një stimulatori dhimbjet që përjetojnë gratë gjatë lindjes së fëmijëve.Ngjarja është regjistruar nga mjekët e Rochester Hills në Michigan dhe në video shihen të dy burra, së bashku me bashkëshortet e tyre që i shoqërojnë, janë lidhur me pajisjet që dërgojnë elektroda në barkun e tyre, […]


A e dini cili është fshati më i pasur në botë? Aty punohet çdo ditë të javës (Video)

Qytetarët e Huaxit në Kinë janë shumë të pasur, por nuk u lejohet të flasin për shtypin. Fshati dikur ishte një komunitet bujqësor i dobët, por tani konsiderohet një konglomerat multi-miliard dollarësh në tregjet e çelikut dhe anijeve. Ka 2,000 banorë të regjistruar, të cilët thuhet se kanë kujdes shëndetësor dhe arsim falas. Gjithkush punon shtatë ditë në javë pa […]


Ju e përdorni shumë fjalën ‘OK’, po a ia dini kuptimin?

OK” është një fjalë anglisht që tregon miratim, pranim, marrëveshje, pëlqimin ose pranimin. Ajo është kthyer shpesh si një fjalë e huazuar në shumë gjuhë të tjera dhe ka qenë e përshkruar si fjalë që mund të kuptohet gjerësisht në botë. Por, a e dini kuptimin e vërtetë dhe origjinën e kësaj fjale? Ka pasur përpjekje të shumta për të […]