Aktualitete

Hëngri vetëm patate një vit rresht. E pabesueshme ajo çfarë i ndodh!

Për shkak të peshës së tij shqetësuese një burrë vendosi të hajë patate për një vit rresht. Rezulatet e kësaj mënyre të ushqyeri, ishin të habitshme. Flinders Taylor u shpreh se e ndërmori këtë nismë të çuditshme pasi për shkak të kileve nuk ndihej mirë fizikisht dhe shpirtërisht. Ai deklaroi se do të hante 3 kilogramë në ditë dhe se […]


Bima që është 100 herë më e fortë sesa ilaçet e kimioterapisë dhe që e vret kancerin në dy ditë

Çaji me luleradhiqi shëron shumë sëmundje si kanceri në vetëm 2 ditë. Gjithashtu ndalon rreziqet e kancerit në të ardhmen. Kjo është e shëndetshme dhe medicinale. Gjithashtu është e lehtë për të bërë. Në të kaluarën, ky çaj ishte shërim universal. Tani kjo rrënjë shëron kancerin. Një studim i Departamentit të Kimisë dhe Biokimisë në Kanada, tha se kjo rrënjë […]
Tmerr në Korçë, djali hyn në banesë dhe përdhunon një 20-vjeçare

Foto ilustruese Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur natën që lamë pas në qytetin e Korçës, ku një i ri i moshës 24-vjeçare ka përdhunuar një vajzë. Zyrtarisht mësohet se viktimë është një 20-vjeçare, ndërsa autori është identifikuar si David P. Policia bën me dije ndër të tjera se Davidi ka hyrë me forcë në banesë e të resë […]Nesër dita e fundit me diell, ja kur do të vijnë reshjet e borës

Ditën e nesërme në të gjithë vendin pritet një rritje temperaturash duke sjellë përmirësimin e motit. Mirëpo premte do të nisë një i ftohtë i cili do të vijë nga veriu i kontinentit dhe orët e pasdites do të sjellin rënie të ndjeshme të temperaturave. Sipas meteoalb, të shtunën, pritet një mot akoma më i ftohtë se e premtja, me […]


Plas sherri në familje, babai qëllon me thikë të birin 20-vjeçar

Foto ilustruese Një incident i rëndë familjar ka goditur Tiranën rreth një orë më parë. Një konflikt midis babait dhe birit të tij për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi. Rreth një orë më parë është bërë me dije se Bujar Çika rreth 57 vjeç ka qëlluar me thikë të birin e tij 20-vjeçar me iniciale O.Ç. Mësohet se […]


Harroni qepjen te doktori, këto janë 5 ushtrimet që ndihmojnë organin e femrës

Muskujt në këtë zonë që dalin nga kocka pubike në bazën e shpinës suaj duke mbështetur organet legale (zorrët, fshikëzën, mitrën dhe vaginën) shpesh neglizhohen, por dobësimi i këtyre muskujve mund të sjellë probleme shëndetësore si 5 ushtrimet që rekomandohen për femrat, si një shans që ta përmirësojnë trupin e tyre në pjesët e muskujve vaginalë per me shum detaje […]


Si e njohin të huajt Shqipërinë, 10 shprehje nga figura të njohura për vendin tonë

Historia tregon se shqiptarët janë ndër popujt më të lashtë në kontinentin europian dhe si të tillë padyshim që të parët tanë kanë lënë gjurmë dhe emër ngado. Qyshse herët shqiptarët kanë vizituar/migruar në vendet e huaja duke mundësuar kështu në transportimin e kulturës shqiptare dhe një mundësi që popujt e tjerë të na njohin. Nga kjo po sjellim 10 […]