Aktualitete

Horoskopi ditor, e mërkurë 23 gusht 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 23 gusht 2017 që lajmditor.com sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ka shumë gjasa që marrëdhënia juaj në çift të kalojë një ditë reflektimi sot. Duhet të mendoni më me qartësi çfarë doni të bëni në të […]


Historia rrënqethëse/ Burri qëllon me armë gruan dhe më pas vret djalin

Një grua ;tregon se si është qëlluar 5 herë me armë nga bashkëshorti i saj, i cili më pas qëlloi edhe djalin e tyre dhe u mburr për të gjithë këtë në Facebook. KeKe Valentine, 39 vjeç, nga Karolina e Veriut, tha se i detyrohet për jetën djalit të saj të guximshëm, Earl Junior, 15 vjeç, i cili doli para armës […]


Makthi i fshatit

Gjarpërinjtë nepërka janë kthyer në makth dhe në “ëndrrën e frikshme” të një fshati në verilindje të Turqisë. Banorët, të frikësuar nga prania e shpeshtë e gjarpërinjve helmues, që sipas tyre arrijnë deri në tre metra të gjatë, kanë kërkuar nga shteti që të marrë masa. Agjencia shtetërore e lajmeve “Anadolu Agency” tha se gjarpërinjtë janë parë në zonën e […]


Nuk e besoni çka ka kapur ky njeri gjatë gjahut (Foto)

Një gjuetar nga Texas’i ka zënë një bretkosë të madhe, ndërsa fotografia e tij me këtë bretkosë gjigante shumë shpejtë është shpërndarë nëpër rrjetet sociale. Në Facebook në faqen “South Texas Hunting Assoc.”, është shfaqur Markcuz Rengangel i cili në Batesville ka gjuajtur këtë bretkosë gjigante, transmeton gazetametro.net Një zëdhënës i Departamentit të Texas’it për Kafshë të Egra, ka konfirmuar […]


E pabesueshme! Kryeministri i Shqipërisë që përfundoi duke pastruar pusetat dhe ujërat e zeza

Një Kryeministër pastrues i banjove të qytetit Shumë banorë të Elbasanit e mbajnë ende mend pastruesin e banjave te markata e qytetit. Një plak i gjatë, i kërrusur, me çizme llastiku ngjyrë jeshile deri në kupën e gjurit, një palë pantallona doku dhe që tërë ditën pastronte jashtëqitjet e qytetit. Por të paktë ishin ata që e dinin se pastruesi […]
Nëse e keni këtë vijë në dorën tuaj ju jeni vërtet me fat, ja përse

Në këtë artikull, ne do t’iu paraqesim një vijë në dorë që jo shumë njerëz e kanë. Quhet “Vija e engjëllit”. Sipas njerëzve të shumtë, ata që e kanë këtë vijë janë me të vërtetë me fat. Njerëzit besojnë se ata që kanë këtë vijë kanë një engjëll kujdestar që shikon mbi ta në situata të vështira dhe i ndihmon […]


Konsumatorë të rregullt të patateve të skuqura? Duhet ta lexoni patjetër këtë studim

Konsumimi i shpeshtë i patateve të skuqura rrisin rrezikun për një vdekje në moshë më të re. Ky ka qenë zbulimi i fundit që shkencëtarët kanë vërtetuar për të gjithë personat që janë konsumatorë të rregullt të patateve. Në kryerjen e këtij hulumtimi morën pjesë 4.440 njerëz të moshës 45-79 vjeç për një periudhë 8 vjeçare. 236 pjesëmarrës vdiqën nga […]


Përbërësi më i fuqishëm për të pastruar vaginën, si edhe për të luftuar infeksionet dhe bakteriet e ndryshme

Gratë vuajnë nga një numër shumë i madh shqetësimesh të shëndetit intim, të tilla si era vaginale për shkak të shfaqjes së kërpudhave apo infeksioneve të ndryshme. Sot ne duam t’ju tregojmë sesi të kuroni kërpudhat në vaginë dhe sëmundje të tjera të shkaktuara në zonën intime, me vetëm një përbërës natyral. Si të kuroni kërpudhat në vaginë dhe sëmundje […]