Aktualitete

Në BE 75 mijë shqiptarë të padëshiruar

Tiranë, 16 mars – 75 mijë shqiptarë janë persona të padëshiruar për vendet e Bashkimit Europian, për shkak të veprimtarisë së tyre të paligjshme ose shkeljes së rregullave të lëvizjes. Shifra raportohet nga Drejtori i Kufirit dhe Migracionit, Pëllumb Nako, […]Peshkopi Napier: Pedofilia nuk është një krim

Peshkopi katolik i Durbanit, Afrikë Wilfrid Fox Napier ka dhënë një version për pedofilin. Ai ka thënë se pedofilia nuk është një vepër penale, ku njerëzit duhet të dënohen, por është një sëmundje. Napietr ishte…

Rrihen nxënësit shqiptarë dhe maqedonas

Sot rreth orë 13:00 në qytetin e Shkupit ka pasur sërish incidente ndëretnike. Sipas informacioneve që ka portali Shqipmedia, përleshje fizike ka pasur mes nxënësve maqedonas dhe shqiptarë në qendër të Shkupit, më saktësisht para objektit të “Holiday In” në […]Arrestohen tre të dyshuar për viza italiane

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit e Policisë së Kosovës, përkatësisht Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike ka arrestuar tre të dyshuar për veprën penale mashtrim në tentativë. Pas grumbullimit të informatave gjatë procedurës paraprake hetimore lidhur me […]


Shkodër, shpërngulen 140 familje(video)

Shtabi i Emergjencave i ngritur në Shkodër njofton se mbrëmjen e të enjtes shkarkimet në Vaun e Dejës kanë arritur në 2400 metër kub ujë për sekondë.  Per pasoje në Bashkinë Shkodër janë përmbytur 200 hektarë tokë, në zonën Bahçallëk, […]