Aktualitete

Tregu i vrasjeve me pagesë në vend

Ekzekutimet mafioze të ndodhura në Shqipëri vitet e fundit duket se do të rihapen edhe njëherë nga drejtësia, për të parë nëse “vrasësit me pagesë” të arrestuar ditët e fundit kanë lidhje në këto ngjarje. Me dhjetëra vrasje seriale kanë ndodhur në qytetet kryesore në vend, ndërsa nuk kanë asnjë autor. Tashmë lind një shpresë …


Tenton ta përdhunojë, gruaja e vret me thikë 38-vjeçarin

Tenton ta përdhunojë, gruaja e vret me thikë 38-vjeçarin LUSHNJË-Një burrë është vrarë dje me thikë në një fshat të Lushnjës nga një grua. Ngjarja ka ndodhur rreth mëngjesit  në fshatin Grabjan të Lushnjës. Policia bëri të ditur se viktima është shtetasi Ilir Llozi 38 vjeç. Mësohet se policia ka vënë në pranga autoren e …


I penduari i “tritolit”: Unë bëja vrasjen, sekseri merrte lekët

I penduari i “tritolit”: Unë bëja vrasjen, sekseri merrte lekët- Vrasësi me pagesë, 31-vjeçari Juljan Sinanaj, ka shfaqur pakënaqësi rreth pagesave për çdo eleminim fizik që kryente, ndoshta për këtë fakt ka zgjedhur dhe të bashkëpunojë me policinë. Në rrëfimin pranë ekspertëve të Policisë së Tiranës dhe prokurorisë së Krimeve të Rënda, ai zbërtheu gjithë skemën …


Isa Mustafa me mobil $14 000

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa kur deklaroi pasurinë e tij në Agjensionin Antikorrupsion, si duket harroi diçka. Ndoshta është gjë e vogël për nga madhësia, por vlerën e ka shumë të madhe. Në një foto që posedon Indeksonline, Mustafa shihet me një mobil në dorë të llojit VERTU CONSTALLATION GOLD. Në një kërkim të shpejtë në …


Dhunohet seksualisht 17-vjeçarja tetraplegjike, mjekët: Është tre muaj shtatzënë

Prokuroria e Fierit nis hetimet lidhur me abuzimin e një të miture tetraplegjike nga fshati Siqecë i Mallakastrës. Rasti tragjik ku viktimë e dhunës seksuale ka mbetur një vajzë 17-vjeçare, me aftësi të kufizuara të shkallës më të rëndë, në karrige me rrota, me probleme mendore, dhe paaftësi në të folur është zbuluar pasi vajza është sjelle për vizite nga …


I mbijetuari e bën Oliver Ivanovicin përgjegjës për masakrën

Isa Mustafa mezi po e pret ballafaqimin me Oliver Ivanovicin në gjyq. Aty do t’i thotë se është kriminel. Mustafa është i mbijetuari i një masakre, që, siç thotë, e kishte udhëhequr Ivanovic. Mbi 20 shqiptarë ishin pushkatuar nga forcat policore. Mustafa ia kishte parë fytyrën Ivanovicit mesditën e 14 prillit 1999, ne lagjen e tij në Mitrovicë duke drejtuar …


Bashkim Smakaj sërish në krye të AKI-së

Në bazë të nenit 82, paragrafi 21 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Presidentja dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës sot riemëruan Bashkim Smakajn, Drejtor të Përgjithshëm të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Vendimi i riemërimit ka hyrë në fuqi me datën 31 janar 2014, njofton Presidenca e Kosovës .


Certifikohen 30 pjesëtarë të FSK-së për Operacione Paqësore

Në ambientet e Brigadës për Mbëshetje Operacionale(BMO), të Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), sot u bë certifikimi i 30 pjesëtarëve të FSK-së, të cilët kryen me sukses një trajnim për “Operacione Paqësore”, të mbajtur nga Ekipi i Instruktorëve të Qendrës për Trajnime të Republikës së Turqisë. Me këtë rast, komandanti i FSK-së, gjeneral Kasatrati e falënderoi ekipin e instruktorëve …SHBA dhe Kosova bashkë kundër terrorizimit

Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi, zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni pritën sot një delegacion amerikan për bashkëpunim kundër terrorizmit, në përbërje të përfaqësuesve nga Departamenti i Shteti, Departamenti i Drejtësisë, Qendra Kombëtare e SHBA-ve Kundër Terrorizmit, Departamenti për Siguri Kombëtare dhe Byroja Federale e Hetimeve të SHBA.Delegacioni u …