Aktualitete

Në Bradash të Podujevës vdes një person nga rrokullisja e traktorit

Në fshatin Bradash të Komunës së Podujevës sot ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Një person derisa bartte dru me traktori është rrokullisur dhe e ka humbur jetën. Lajmin tragjik për Indeks e ka konfirmuar Isak Ejupi, komandanti i Stacionit Policor në Podujevë. Vdekjet me traktor nuk janë të rralla në Kosovë. Edhe më herët […]


Të vrarit mbrëmë në Shkup janë nga Haraçina dhe Shtipi

Në lagjen Novo Lisiçe të Shkupit në orët e vona të mbremjes dje ka ndodhur një vrasje e dyfisht. Jozyrtarisht mësohet se është vrarë një Adriana S. nga Shtipi 38 vjecare nga i dashuri i saj Goran S. 42 vjecar maqedonas nga Haraqina i cili më pas ka bërë vetvrasje. Ngjarja ka ndodhur në afërsi […]


Të vrarit mbrëmë në Shkup janë nga Haraqina dhe Shtipi

Në lagjen Novo Lisiçe të Shkupit në orët e vona të mbremjes dje ka ndodhur një vrasje e dyfisht. Jozyrtarisht mësohet se është vrarë një Adriana S. nga Shtipi 38 vjecare nga i dashuri i saj Goran S. 42 vjecar maqedonas nga Haraqina i cili më pas ka bërë vetvrasje. Ngjarja ka ndodhur në afërsi […]


Aksident në udhëkryqin afër Konvikteve Studentore

Rreth orës 17.30 të mërkurën ka ndodhur një aksident në udhëkryqin afër Konvikteve studentore. Rastin për Klan Kosovën e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë në Rajonin e Prishtinës Agron Borofci. Në aksident janë të përfshira 2 vetura njëra e makës Peuget e tjetra BMW X5. Si pasojë e këtij aksidenti është lënduar një femër […]


Tragjedi në Tetovë: Maturanti Egzon Ceka humb jetën në aksident – FOTO

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në orët e hershme në Tetovë ku pas festës së maturës që është mbajtur në restoran “Arra” të nxënësve të Shkollës së Mesme të Gjimnazit, ka humbur jetën maturanti Egzon Ceka 19 vjeçar nga Tearca ndërsa janë lënduar bashkëudhëtarët tjerë në veturën Toyota poashtu maturant A.R. (19) vjeçar nga […]


Tragjedi në Tetovë: Maturanti Egzon Ceka humb jetën në aksident

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në orët e hershme në Tetovë ku pas festës së maturës që është mbajtur në restoran “Arra” të nxënësve të Shkollës së Mesme të Gjimnazit, ka humbur jetën maturanti Egzon Ceka 19 vjeçar nga Tearca ndërsa janë lënduar bashkëudhëtarët tjerë në veturën Toyota poashtu maturant ku njëra vajzë është […]


Shqiptari akuzohet për vrasjen e gruas dhe plagosjen e djalit

Një shqiptar i Kosovës është arrestuar në Brooklyn të New York-ut me akuzë se ka vrarë gruan e tij, po ashtu nga Kosova, nënë e katër fëmijëve, duke e prere brutalisht me thikë pas një fjalosjeje midis tyre. Për këtë vrasje makabre njoftuan të gjitha kanalet televizive lokale të New York-ut, ABC, NBC, CBS, Fox […]


Politkovskaya, 5 persona fajtorë për vrasjen

Vrasja e ndodhur në vitin 2006 tërhoqi vëmendjen për rreziqet që i kanosen gazetarëve rusë të cilët sfidojnë autoritetet, gjithashtu rriti edhe shqetësimin e perëndimit për sundimin e ligjit nën udhëheqjen e Vladimir Putin Pesë persona u shpallën fajtorë të martën në Rusi për vrasjen e gazetares investigative dhe kritike të Kremlinit Anna Politkovskaya. Vrasja […]


Tetovë, vdes maturanti dhe katër të lënduar në një aksident

Një maturant i Gjimnazit ka humbur jetën dhe katër të lënduar rrëndë pas një aksidenti që kanë pasur mbrëmë pas kthimit nga nata e maturës në Tetovë, bëjnë të ditur për TetovaSot burime nga Spitali i Tetovës. Mes të lënduarëve një vajzë është dërguar në Spitalin Klinik në Shkup, ndërsa dy djem dhe një vajzë […]


Gjendje e tensionuar në Shkup, mbi 50 të plagosur dhe 27 arrestuar

E plotsuar-Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar sonte se janë arrestuar 27 persona. “Janë arrestuar 27 persona të rinj që kanë tentuar të ballafaqohen me policinë ose e kanë sulmuar atë. Ka pasur disa policë të lënduar lehtë, ndërsa janë dëmtuar vetura të MPB-së”, ka thënë zëdhënësi Ivo Kotevski. Në Gjorçe Petrov situata ka […]