Aktualitete

I dënuar me 24 vjet burg për vrasje, ekstradohet nga Greqia

Ekstradohet nga Athina një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje. Nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, rreth orës 17.30 të ditës së sotme u krye ekstradimi nga Athina, Greqi, drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Sokol Isamil Sinani, vjeç 42, nga Kukësi. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës, me datë 29 tetor 1996, e …


SHBA, kamerat filmojnë një UFO në formë cigare (Foto- Video)

 295  0 Videoja interesante që sjellim bashkëngjitur i përket regjistrimit të një UFO në formë cigare që qëndron mbi Utah Canyons. Ky filmim është regjistruar në fund të muajit shkurt në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një zonë jo shumë larg shtetit të Nevada, ku ndodhen shumë vende interesante si Bryce Canyon National Park. …


Tetovarja i kërcënohet me pistoletë një bashkëqytetari

Nga MPB informojnë se me datë 3 shkurt në një objekt hotëlierik në Qendrën tregtare të qytetit në Tetovë 43 vjeçarja N.K. ka nisur zënkë verbale me B.R.(25) nga Tetova ku më pas duke i’u kërcënuar se do ta vrasë, ka nxjerë pistoletë “LAF” të kalibrit 7.65 mm. Pistoleta në të cilën ka patur pesë […]


Shkup: Përsëri rrahje mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas

Dy nxënës janë lënduar në rrahjen që ndodhi në afërsi të shkollës së mesme postare në bulevardin “Brigada e dytë Maqedonase” sot rreth orës 13:30. Të lënduarit janë sulmuar fizikisht nga nxënësit e shkollës së mesme kimike që është në afërsi të shkollës ku mësonin dy nxënësit. Nga policia informojnë se disa nga nxënësit janë […]


Digjet lokali i Lorik Canës

Ndoshta Shqipëria fitoi ndaj Maltës në miqësoren e djeshme, por kapiteni Lorik Cana ka pësuar një humbje, jo aq “miqësore”. Lokali në qytetin e Tiranës, të cilin mesfushori kosovar e ka në pronë, dje është dëmtuar dhe është lënë me xhama të thyer dhe vazo të copëtuara. Sipas mediave në Shqipëri, dëmtimi i lokalit ishte […]


Përleshje me thika në Mitrovicë, plagosen dy të rinj

Policia në Mitrovicë, përkatësisht stacioni policor jugu, sot rreth orës 10:24 ka pranuar informatë për një incident në rr “Driton Veliu”, Mitrovicë. Njësitet policore, me të mbërritur në vendin e ngjarjes, janë njoftuar nga dëshmitarët se pas një rrahje në mes disa të rinjve, dy nga ta kishin kërkuar ndihmë mjekësore në spitalin rajonal në […]


Zbulohet punishtja me bomba artizanale, arrestohet 47 vjeçari

Një punishte ku prodhoheshin bomba artizanale është zbuluar nga ana e policisë. Kjo punishte u zbulua në fshatin Balldren të Lezhës, ku personi që e kishte në pronësi, prodhonte në ambientet e saj bomba artizanale dhe më tej i shiste. Nga të dhënat paraprake siç raporton Noa.al, mësohet se bëhet fjalë për 47 vjeçarin Ndrec …


Prangoset superhajduti Fatos Sylaj, u arratis nga burgu grek

Në orët e mbrëmjes policia e Tiranës bëri të mundur arrestimin e shtetasit Fatos Sylaj. Sipas policisë ky shtetas është arratisur nga burgu i Trikalas në Greqi dhe është skeduar si person me rrezikshmëri të lartë dhe shumë i kërkuar, nga ky shtet. Shtetasi Fatos Sulaj akuzohet për të paktën 30 grabitje me armë në …


Vritet një 50 vjeçar në Kurbin, nuk dihen motivet

Një ngjarje e rëndë është shënuar para pak minutash në Kurbin. Është qëlluar me armë zjarri për vdekje shtetasi Ramazan Lama, 50 vjeç. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur ne fshatin Shullaz, në Kurbin. Policia ka arrestuar autorin e krimit Fatmir Lama, i afërm me viktimën. Forca të shumta policie kanë mbërritur ne vendngjarje dhe kanë …


Schumacher buzëqesh në reklamë, acarohen fansat (VIDEO)

Michael Schumacher është ende në koma, por buzëqeshja e tij është shfaqur në revista dhe të përditshmet gjermane. Piloti gjerman është imazhi i ujit “Rosbacher” dhe fushata e realizuar përpara aksidentit, është hedhur tani në treg. Por tifozët e ish-kampionit të Formula 1 nuk e kanë pritur mirë këtë fakt dhe kanë “shpërthyer” në rrjetet …