Aktualitete

“Dallga e madhe do të përpijë Drimadhesin”, pushuesit largohen të lebetitur nga plazhi

Një paralajmërim nga bizneset vendase për një dallgë të madhe, gjigante që mund të prekte brigjet e Dhërmiut dhe më konkretisht Drimadhesin, ka bërë që pushuesit të largohen të tmerruar dhe plotë panik për të shpëtuar kokën. Një situatë tepër e çuditshme, pasi as ndonjë meteorolog nuk e ka parashikuar këtë dallgë gjigante e as ndonjë lajmërim tjetër nuk është […]

Read More

Burri i tërbon të gjithë në Shëngjin, shfaqet çuditshëm në plazh

Nuditeti dhe veçanërisht plazhet lakuriq e personat që zhvishen pa komplekse gjithmonë na kanë bërë përshtypje ne shqiptarëve dhe deri diku kemi të drejtë. Në momentin që në një plazh publik të gjithë janë të veshur në mënyrë normale, me rroba bane dhe në plazh ka edhe fëmijë, është e rëndë që të pranosh persona që zhvishen. Ndoshta kjo u […]


4 vite burg për Shpëtim Gjikën, pse ish-kreu i bashkisë së Vlorës nuk do kalojë asnjë ditë në qeli?

Ish-kreu i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika është dënuar me 4 vite burg. Vendimi është marrë nga një trupë gjykuese e përbërë nga Mirela Mishgjoni, gjyqtare, Arbana Selmanaj, gjyqtare dhe Laurent Fuçia, gjyqtar-relator për çështjen. Vendimi për katër vjet burg konvertohet në dy vjet shërbim prove. Gjika gjithashtu nuk ka të drejtë për 3 vjet të kryejë funksione publike. Akuza […]


15 vite e martuar, i shembet toka nën këmbë kur mëson kush është burri i saj

Pas 15 vitesh martesë, të cilën e cilësonte të lumtur dhe të kënaqshme, një gruaje i është shembur toka nën këmbë pasi ka mësuar se kush është në të vërtetë bashkëshorti i saj. Ai quhet Peter Yates dhe është i akuzuar për përdhunimin e 36 vajzave të mitura. Pra, Peter ishte një pedofil manjak dhe gjatë gjithë jetës së saj […]


Një sëmundje po transmetohet nga kafsha tek njerëzit/Dy të vdekur deri tani, alarmohen dhe shkodranët

Babë e bir kanë ndërruar jetë brenda dy ditësh si pasojë e një sëmundjeje të rëndë infektive, e cila shfaq simptomat e temperaturës së lartë dhe diarresë, por që nuk është virozë e stinës, edhe pse shumë persona e ngatërrojnë me të tillë. Viktimat, nga Simtica e Gostivarit, ishin të moshës 24 dhe 50 vjeç dhe ndërruan jetë në klinikën […]


I dashuri i humbi jetën në atentatin në Sukth, flet për herë të parë këngëtarja shqiptare

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, e cila prej kohësh është shkëputur disi nga vëmendja e medias, vjen me një rrëfim krejt ndryshe nga herët e tjera. Ndonëse ajo poston foto të ndryshme në rrjetet sociale, ku duket se është me pushime tërë kohës, kjo padyshim nuk është periudha e saj më e mirë. Në një intervistë për emisionin “Edicioni Veror” […]


Habisin Japonezët, ja në cfarë vendi e rendisin Beratin si qyteti më i bukur

Në artikujt tanë ju kemi informuar vazhdimisht mbi qytetet më të bukura në botë, të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë, por ndryshe nga sugjerimet e tjera kësaj here duhet ta ktheni busullën nga Shqipëria jonë e bukur, më saktë Berati. Agjencia japoneze për turizmin “JATA” ka publikuar listën e qyteteve më të bukur në botë […]


Konsiderohet i rrezikshëm, ky është lumi në Shqipëri ku nuk duhet të laheni asnjëherë

Rrjedha e lumit Drino që përfaqëson edhe pellgun e dytë më të madh ujor në Jug pas Vjosës, sipas Inspektoratit Rajonal të Mjedisit, është në disa segmente e pakëshillueshme të përdoret për t’u larë apo për peshkim. Me rënien e nivelit të ujit prej thatësirës së kësaj vere dhe rritjen e pranisë së ndotjes organike dhe plastike ky pellg konsiderohet […]


28-vjeçarja kryen marrëdhënie me qenin, i ndodh gjëma dhe përfundon në spital

Dëshirat seksuale të njerëzve ndonjëherë i kalojnë kufijtë e normales. Pikërisht kjo gjë ka ndodhur me 28 vjeçaren nga Napoli. E themi këtë sepse ajo ka kryer marrëdhënie seksuale me qenin e saj 3-vjeçar. Qeni ishte i racës Dalmat. Pasi ka kryer marrëdhënie është detyruar që të kërkojnë ndihmën e shpejtë pasi kishte dhimbje të tmerrshme në mitër. Mjekët kanë […]