Aktualitete

Kremi magjik që djeg dhjamin, ja si ta përgatisni në shtëpi

Eleminimi i dhajmit nga zona e barkut është bërë një problem që prek një pjesë të madhe të femrave. Por pavarësisht këtij problemi ka metoda shumë të lehta për të eleminuar dhjamin. Keni dëgjuar për kremin me fuqi të jashtëzakonshme që ju ndihmon të zvogëloni madhësinë e barkut tuaj? Ky krem është shumë i lehtë për tu përgatitur dhe është […]

Read More

Ky është Ariani,djaloshi i vrarë sot diten e festes se Bajramit nga xhaxhai i vet..

Në vrasjen e trefishtë që sot në ditën e festës së shenjtë myslimane, Fitër Bajram, vëllau dhe axha vrau vëllanë dhe dy nipat e tij para se të vetëvritet, shkruan Fakte. Sipas informacioneve paraprake vrasësi ka pasur probleme mentale ndërsa pas vrasjes së dyfishtë të vëllaut të tij dhe nipit në Gllumovë, ai ka ndjekur nipin tjetër deri në Kondovë, […]


Ja çfarë ndodh nëse lyeni gishtat me pastë dhëmbësh

Sa herë që lodheni me pamjen e duarve tuaja, gjëja e parë që bëni është t’u jepni jetë duke i lyer me ngjyrat e preferuara. Aq më tepër tani në verë, ku keni mundësi që përveç lyerjes së thonjve të duarve të lyeni edhe ata të këmbës. Fatmirësisht, ndryshe nga mamatë tuaja keni shumë më tepër mundësi përzgjedhjeje ngjyrash dhe […]


Ky është rreziku i AKTIVIZIMIT të klimës pas ndezjes së motorit!

Kur ulemi në veturë dhe ndezim motorin, shpesh, duke mos menduar, aktivizojmë klimën, pastaj fillojmë me obligimet tona.Duke vepruar kështu, jo vetëm që i ekspozohemi rrezikimit të shëndetit vetjak, por edhe shëndetit të familjarëve tanë, transmeton Telegrafi. Çështja është që duke e lënë veturën jashtë, gjithmonë i mbyllim dritaret. Mirëpo, edhe kur e lëmë veturën në hije, brenda një dite […]


Gjethe dafine dhe ujë, gjithçka që ju duhet për të shëruar këmbët e ënjtura

Jeni të lodhur dhe nuk i ndjeni këmbët për shkak të saj? Kjo ju shkakton parehati dhe dhimbje të trupit në tërësi. Në fakt, dhimbja e këmbëve mund të zhduket shumë lehtë dhe vetëm me një recetë të thjeshtë. Për këtë ju duhen vetëm disa gjethe dafine. Përbërësit: Gjethe dafine 1 enë me ujë Përgatitja: Mbushni një enë me ujë […]


Shpëtoi nga mrekullia, fton miken e saj të paralizuar sic është dhe vetë për ti dhënë mesazhin që do iu prekë të gjithëve

Adivia ka ftuar miken e saj me aftësi të kufizuara, Elën në rubrikën “Ka një mesazh për ty ” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, për t’i thënë që duhet të jetë e fortë dhe t’ia dalë, pasi ka shumë dashuri përreth saj. Adivia, me origjinë nga Mati dhe banuese në Durrës, rrëfen se që në vogëli ka […]Marrëveshje PS- PD, ja çfarë do të ndodhë nesër në mëngjes

Sipas burimeve zyrtare PD-PS kanë rënë dakord se nesër në mëngjes numërimi i votave në 4 KZAZ në Durrës të nisë në orën 05:00 të mëngjesit. Mësohet se komisionerët e forcave politike kanë shfaqur shenja lodhje dhe kanë kërkuar shtyrjen e numërimit të votave për në mëngjes./joq.alDetaji që nuk patë kur votoi Edi Rama, “gafa” e paparë e kryeministrit

Kryeministri Edi Rama votoi sot në Surrel së bashku me bashkëshorten e tij, Lindën, por ndoshta jo të gjithë e vutë re detajin gjatë këtij momenti. Çifti është filmuar që nga momenti i hyrjes në Qendrën e Votimit si dhe gjatë votimit, por Rama bëri një “gafë”. Ai harroi të merrte fletën e votimit gjatë momentit kur shkoi drejt dhomës […]