Ambasada amerikane ka një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që…

Ambasada amerikane ka një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që…

Ambasada amerikane ka një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që u skadon viza Amabasada amerikane në Tiranë ka dhënë një lajmërim për të gjithë studentët shqiptarë që studiojnë në SHBA. Ambasada njofton se “nuk është nevoja që studentët të kthehen në Shqipëri gjatë pushimeve verore vetëm për të rinovuar vizën”. Megjithatë ajo njofton se “nëse ktheheni në …

Read More

“Dallga e madhe do të përpijë Drimadhesin”, pushuesit largohen të lebetitur nga plazhi

Një paralajmërim nga bizneset vendase për një dallgë të madhe, gjigante që mund të prekte brigjet e Dhërmiut dhe më konkretisht Drimadhesin, ka bërë që pushuesit të largohen të tmerruar dhe plotë panik për të shpëtuar kokën. Një situatë tepër e çuditshme, pasi as ndonjë meteorolog nuk e ka parashikuar këtë dallgë gjigante e as ndonjë lajmërim tjetër nuk është […]


Burri i tërbon të gjithë në Shëngjin, shfaqet çuditshëm në plazh

Nuditeti dhe veçanërisht plazhet lakuriq e personat që zhvishen pa komplekse gjithmonë na kanë bërë përshtypje ne shqiptarëve dhe deri diku kemi të drejtë. Në momentin që në një plazh publik të gjithë janë të veshur në mënyrë normale, me rroba bane dhe në plazh ka edhe fëmijë, është e rëndë që të pranosh persona që zhvishen. Ndoshta kjo u […]


4 vite burg për Shpëtim Gjikën, pse ish-kreu i bashkisë së Vlorës nuk do kalojë asnjë ditë në qeli?

Ish-kreu i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika është dënuar me 4 vite burg. Vendimi është marrë nga një trupë gjykuese e përbërë nga Mirela Mishgjoni, gjyqtare, Arbana Selmanaj, gjyqtare dhe Laurent Fuçia, gjyqtar-relator për çështjen. Vendimi për katër vjet burg konvertohet në dy vjet shërbim prove. Gjika gjithashtu nuk ka të drejtë për 3 vjet të kryejë funksione publike. Akuza […]


15 vite e martuar, i shembet toka nën këmbë kur mëson kush është burri i saj

Pas 15 vitesh martesë, të cilën e cilësonte të lumtur dhe të kënaqshme, një gruaje i është shembur toka nën këmbë pasi ka mësuar se kush është në të vërtetë bashkëshorti i saj. Ai quhet Peter Yates dhe është i akuzuar për përdhunimin e 36 vajzave të mitura. Pra, Peter ishte një pedofil manjak dhe gjatë gjithë jetës së saj […]


Një sëmundje po transmetohet nga kafsha tek njerëzit/Dy të vdekur deri tani, alarmohen dhe shkodranët

Babë e bir kanë ndërruar jetë brenda dy ditësh si pasojë e një sëmundjeje të rëndë infektive, e cila shfaq simptomat e temperaturës së lartë dhe diarresë, por që nuk është virozë e stinës, edhe pse shumë persona e ngatërrojnë me të tillë. Viktimat, nga Simtica e Gostivarit, ishin të moshës 24 dhe 50 vjeç dhe ndërruan jetë në klinikën […]


I dashuri i humbi jetën në atentatin në Sukth, flet për herë të parë këngëtarja shqiptare

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina, e cila prej kohësh është shkëputur disi nga vëmendja e medias, vjen me një rrëfim krejt ndryshe nga herët e tjera. Ndonëse ajo poston foto të ndryshme në rrjetet sociale, ku duket se është me pushime tërë kohës, kjo padyshim nuk është periudha e saj më e mirë. Në një intervistë për emisionin “Edicioni Veror” […]


Habisin Japonezët, ja në cfarë vendi e rendisin Beratin si qyteti më i bukur

Në artikujt tanë ju kemi informuar vazhdimisht mbi qytetet më të bukura në botë, të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë në jetë, por ndryshe nga sugjerimet e tjera kësaj here duhet ta ktheni busullën nga Shqipëria jonë e bukur, më saktë Berati. Agjencia japoneze për turizmin “JATA” ka publikuar listën e qyteteve më të bukur në botë […]


Dramë e tmerrshme, e përdhunojnë 16-vjeçaren se vëllai kishte përdhunuar një fëmijë

Hakmarrja ka përfshirë jo vetëm një familje, por edhe një bashkësi të tërë banorësh në një fshat në Pakistan. Policia në Pakistan tha se ka arrestuar 20 anëtarë të një këshilli të fshatit, të cilët kanë urdhëruar përdhunimin e një vajze adoleshente si ndëshkim për një përdhunim që ka bërë vëllai i saj. Zyrtari lokal i policisë, tha se këshilli …