LAJMI I FUNDIT / Tronditet tirana nga kjo qe sapo ndodhi para pak minutash…

LAJMI I FUNDIT / Tronditet tirana nga kjo qe sapo ndodhi para pak minutash…

Një incident me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, pranë rrugës së Dibrës, ku një 28-vjeçar ka mbetur i plagosur. Personi i plagosur V.K. është qëlluar nga një person i paidentifikuar i veshur me të bardha, rreth 1 e 60 i gjatë, i cili është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. 28-vjeçari i plagosur rëndë është dërguar …

Read More

“Më jep lekët ose do i tregoj gruas”/ Si e zhvati shqiptarja për 4 vjet rresht biznesmenin italian…

Një grua shqiptare, 29 vjeç, është arrestuar nga policia italiane, pasi ka shantazhuar për 4 vjet më radhë një biznesmen italian, duke i zhvatur rreth 33.500 euro. Sipas mediave italiane, ata kishin një lidhje jashtë-martesore bashkë dhe për këtë arsye shqiptarja i ka kërkuar 50-vjeçarit italian që t’i blinte një apartament në Shqipëri, ku të mund të jetonin bashkë. Por …Nuk do ta besoni, Kjo është pasuria e Medës (Video)

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare, i njohur me emrin ‘Meda’, jo vetëm gëzon një famë të konsiderushme te mbarë shqiptarët, por ka edhe një jetë mjaft ‘luksoze’. Ai është ndër VIP­t më të njohur dhe më të dashur për pulikun, i cili anipse ka një pasuri mjaft të madhe, ai nuk shikon vetëm për vete. Përkundrazi, Meda është i …Lajm i keq për shqiptarët/ Parlamenti hollandez merr vendimin drastik për lëvizjen e lirë

Me anë të një statusi në “Facebook”, gazetari Vincent Triest, ben te ditur se Parlamenti holandes po ndermerr hapa per pezullimin e levizjes se lire te shqiptareve. Ndersa ka munguar një reagim të unifikuar zyretarë nga Tirana për të kundestuar propozimin e Policisë dhe Prokurorisë Holandezë dhe kurë shikoj që fatkeqsisht disa media dhe portalë në Shqipëri janë marrë me […]


20 shenjat e kancerit që gratë i injorojnë shpesh

Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çuditshme në trupin tuaj. Këtu janë disa që ne i neglizhojmë shpesh: 20 shenjat që mund të jeni të prekur nga kanceri 1.Frymëmarrje me vështirësi, kjo është për kancerin e mushkërive. 2.Kollë dhe dhimbje gjoksi – disa lloje të […]


“Është paqe, këtu peshkohet shumë mirë!” Më pas ndodh e papritura

Paqe, qetësi dhe relaks. Dhe menjëherë më pas rritje e nivelit të ujit dhe një ndëshkim shumë i ashpër.Është kjo ajo që është xhiruar në një video amatore të cilën noa.al e sjell më poshtë, nga një burrë që jeton në Yeppoon, në rajonin australian të Queensland.Teksa burri po xhironte videon duke peshkuar në një vend të cilin e komenton […]


2 kg më pak brenda ditës vetëm me këtë kombinim të ‘çuditshëm’ me qumësht

Jeni adhurues i çajit apo qumështit? Nëse po dhe po përpiqesh të humbësh disa kilogramë shtesë, kjo është dieta ideale për ju. Është një program i mahnitshëm shumë i njohur nga njerëzit britanikë. Një dietë e cila përgatitet duke kombinuar çajin me qumësht. Është aq efektive saqë ju ndihmon të peshoni 2 kg më pak brenda një dite. Rekomandohet që […]


Këto lloj ëndrrash mos i injoroni kurrë: Ja kuptimi që mbartin!

Të gjithë pa përjashtim shohim ëndrra, pavarësisht nëse në mëngjes arrijmë t’i kujtojmë apo jo. Sidoqoftë ka disa lloj ëndrrash që na mbesin në mendje më shumë sesa të tjerat. Nga ana tjetër, ka edhe disa simbole që shohin në ëndrra dhe që nuk duhet t’i injorojmë kurrë. Mësoni më poshtë cilat janë dhe arsyet përse: Duke fluturar; Ëndrrat me […]